eReport.sk
Ivan Havel - vedec a brat bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla počas diskusie na Stredoeurópskom fóre v Bratislave 16. novembra 2019.
Ivan Havel na snímke z novembra 2019. Foto: tasr

Zomrel brat exprezidenta Václava Havla. Bol vedcom a pôsobil aj politike

Vo veku 82 rokov zomrel v nedeľu Ivan Havel, vedecký pracovník a brat bývalého českého prezidenta Václava Havla. Informovala o tom na svojej webovej stránke televízna stanica Nova s odvolaním sa na Knižnicu Václava Havla.

„Zomrel Ivan Havel, človek bytostne nezlý, vždy svoj a nápomocný druhým. Ďakujem, že si bol, Ivan,“ uviedol Michael Žantovský, riaditeľ Knižnice Václava Havla.

Ivan Havel bol vedecký pracovník, bývalý riaditeľ Centra pre teoretické štúdiá (CTS) Karlovej univerzity a Akadémie vied ČR a dlhodobo pôsobil ako šéfredaktor prírodovedeckého časopisu Vesmír, píše TV Nova.

Ivan Havel sa narodil 11. októbra 1938. Od novembra 1989 do júla 1990 pôsobil v politike ako člen hnutia Občianske fórum, uvádza CTS na svojej webovej stránke.

Václav Havel bol prezidentom Československa v rokoch 1989-1992. Prezidentom ČR bol od februára 1993 do februára 2003. Zomrel 18. decembra 2011.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel brat exprezidenta Václava Havla. Bol vedcom a pôsobil aj politike

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti