eReport.sk
Futbalový svet v slzách!
Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Zomrel Angelo Badalamenti †85, autor hudby k seriálu Mestečko Twin Peaks

Vo veku 85 rokov zomrel americký skladateľ Angelo Badalamenti, najviac známy ako autor hudby k populárnemu, kultovému seriálu Mestečko Twin Peaks režiséra Davida Lyncha. Správu o úmrtí potvrdila v pondelok skladateľova rodina. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA a ďalšie médiá.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava režisér Nikita Slovák a herečka Dorota Nvotová počas zhromaždenia apolitickej iniciatívy Za morálku, spravodlivosť a lepšiu krajinu 27. októbra 2021 v Bratislave.
  2. Svet hokeja ponorený v slzách
  3. Nohavica sa vysmial Západu

Skladateľ zomrel v nedeľu prirodzenou smrťou, obklopený členmi rodiny. Badalamenti získal v roku 1990 za hudbu k spomínanému seriálu americkú cenu Grammy a s režisérom Lynchom ďalej úzko spolupracoval.

Zložil aj hudbu k Lynchovmu temnému thrilleru Modrý zamat z roku 1986 a k ďalším snímkam ako Mulholland Drive (2001), Lost Highway či Divokosť v srdci.

Získal mnoho cien

Neskôr mu na World Soundtrack Awards (Svetových cenách za soundtracky) udelili cenu za celoživotné dielo. Od Americkej spoločnosti skladateľov, autorov a vydavateľov (ASCAP) dostal Cenu Henryho Manciniho.

„Rodina hudobného skladateľa Angela Badalamentiho, najviac známeho spoluprácou s režisérom Davidom Lynchom, potvrdzuje, že skladateľ, milujúci manžel, otec a starý otec zomrel 11. decembra 2022 pokojne prirodzenou smrťou, obklopený rodinou,“ uviedli najbližší príbuzní v oznámení a dodali: „Rodina si váži rešpektovanie súkromia v tomto období.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel Angelo Badalamenti †85, autor hudby k seriálu Mestečko Twin Peaks

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti