eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

„Zobrali si moju hlavu!“ zúri ublížený Matovič. Začína sa ďalšia koaličná kríza?

Mal to byť reštart vlády s hrubou čiarou. Všetko malo byť zabudnuté a odpustené, ale zatiaľ to vyzerá na začiatok ďalšej koaličnej krízy. Bývalý premiér Igor Matovič sa opäť objavil na sociálnej sieti a poriadne to roztočil. Hoci vo svojom statuse nikoho nemenoval, podľa všetkého ho venoval svojim partnerom vo vláde a veľmi priateľský nebol. Dôvodom je spor kvôli ruskej vakcíne Sputnik V.

Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta, len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru,“ spustil hneď na úvod Matovič a v prskaní síry pokračoval: „Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho “za drzosť” kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu. A stále nekončia. Krok za krokom už šiesty týždeň robia všetko preto, aby v tomto zápase dosiahli absolútny zvrat – úplne znemožniť použitie Sputnika na Slovensku. Cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na 500 tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú,“ rozčuľuje sa novopečený financmajster.

Vykladanie balení so Sputnikom na letisku v Košiciach. Foto: tasr

Práve ruská vakcína bola dôvodom nedávnej koaličnej krízy. S jej použitím mala problém najmä strana Za ľudí. A včera jej rýchly nákup nie príliš lichotivo okomentoval aj vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. „Práca chvatná, málo platná. Presne takto to dopadne, keď sa robia veci zbrklo, z včera do rána,“ nechal sa počuť šéf SaS, ktorá mala tiež problém s Matovičom ako premiérom. Hoci to ešte pred pár dňami vyzeralo na veľké uzmierenie v koalícii, zrejme išlo len o zdanie. Niečo naznačuje aj expremiér.

Igor Matovič a Richard Sulík, foto: IM

„Rád by som vám napísal na rovinu, aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať. Teraz však na to čas nie je – zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu – zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli. Čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár. Držte palce,“ zastrája sa minister financií. Že to myslí vážne, je jasné aj po jeho poslednej vete. „Nikdy sa nevzdávajte, lebo aj malý Dávid občas nájde ten správny kameň, ktorým zloží namysleného Goliáša,“ dodal záhadne. Nie je totiž jasné, koho myslí tým Goliášom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity