eReport.sk
Zničený Slota pred súdom
Ján Slota pred súdom, foto:tast

Zničený Slota pred súdom: Prokurátor chce pre bývalého šéfa SNS drastický trest!

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) navrhuje uznať bývalého šéfa SNS a exprimátora Žiliny Jána S. za vinného a uložiť mu trest odňatia slobody za obidva žalované skutky. Za každý v trvaní piatich rokov. Znamená to, že celkovo by si mal odsedieť desať rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok vyhlási samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica v piatok (9. 6.) o 13.30 h.

Zničený Slota pred súdom

Ján S., ktorý sa zo zdravotných dôvodov na pojednávaní nezúčastňuje, tvrdí, že je nevinný. Obžalobu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci považuje za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch.

Vybavovanie?

Podľa nej mal na žilinskom krajskom súde vybavovať miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U exsudcu Pavla Polku mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku. Jeho obhajoba ho navrhuje oslobodiť spod obžaloby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  2. Beňová reaguje na Čaputovú
  3. Obvinený exprimátor Žiliny a bývalý šéf SNS Ján Slota po prepustení zo zadržania na slobodu v Pezinku 26. marca 2022.
  4. Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s exšéfom SNS a bývalým primátorom Žiliny Jánom S.

Vo štvrtok dopoludnia sa na lavicu svedkov posadil Polka, ktorý odmietol vypovedať. Argumentoval tým, že nebol predpísaným spôsobom zbavený mlčanlivosti. Aj napriek hrozbe poriadkovej pokuty využil svoje právo a nevypovedal. Nakoniec ju dostal vo výške 1000 eur. Voči nej hneď podal sťažnosť.

Prijímanie úplatku

V roku 2021 bývalého sudcu Polku odsúdil ŠTS za pokračovací zločin prijímania úplatku. Na základe dohody o vine a treste dostal trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou piatich rokov a finančný trest 150.000 eur. Ako vo štvrtok uviedol, dohodu údajne uzavrel pod nátlakom a v súčasnosti chystá právne kroky. Očakáva, že v najbližšom období dôjde v jeho prípade k obnove konania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zničený Slota pred súdom: Prokurátor chce pre bývalého šéfa SNS drastický trest!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php