eReport.sk
Marian Kočner. Foto: tasr

Známy podnikateľ, ktorý sa vo väzbe predávkoval, mal pletky aj s Kočnerom!

Známy podnikateľ, ktorý si pred niekoľkými dňami siahol za múrmi väzenie na život sa pred rokmi novinárom posťažoval, že sa bojí o život. Obviňoval Mariana Kočnera z vyhrážok a podvodu.

Známy bratislavský podnikateľ Pavol (†54) si pred niekoľkými dňami siahol na život. „Od začiatku mesiaca júl 2021 evidujeme jeden pokus o samovraždu z dôvodu požitia väčšieho množstva predpísaných liekov s následkom smrti, a to u 54-ročného obvineného muža, ktorý bol vo výkone väzby pre spáchanie trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. Bezprostredne po zistení mimoriadnej udalosti obvinenému bola väzenským personálom poskytnutá neodkladná prvá pomoc a privolaná rýchla zdravotná pomoc. O mimoriadnej udalosti bol vyrozumený dozorový prokurátor a orgán činný v trestnom konaní. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie príslušným orgánom činným v trestnom konaní nie je zbor oprávnený poskytovať k predmetnej veci bližšie informácie,” odkomunikoval smrť Peter Karol zo ZVJS.

Išiel do boja

Vráťme sa do roku 2013, kedy podnikateľ predstúpil pre novinárov. Chcel sa verejne vyznať z vážnej hrozby. Kedysi bol s Kočnerom partner v biznise. Vyhlásil, že mu naletel. V kšefte sa točili veľké peniaze, nie však s kostolným poriadkom. Peniaze mali skončiť v daňovom raji. Kočner vtedy všetko popieral. Pavol však podával na kontroverzného Kočnera a neznámych páchateľov trestné oznámenie. Podporovala ich organizácia OZ Boj proti Kriminalite. Dnes mŕtvy, väzobne stíhaný Pavol tvrdil, že sa im Kočner vyhrážal aj perzekúciami zo strany orgánov činných v trestnom konaní. „Marian Kočner, aby prinútil podnikateľov spolupracovať s ním a aby presadil svoje nekalé ciele, opakovane používal hrozby násilia, smrti alebo väzenia,“ uvádzali traja dotknutí so strachom.

Svojský telefonát

Predmetom kauzy boli pozemky v Pezinku. Zosnulý chcel stavať, ale musel si peniaze požičať. Pôžičku nestíhal s partnermi platiť a nechceli prísť o pozemky, ktorými ručili. Do hry vtedy vstúpil podnikateľ Marian Kočner s tým, že pomôže vybaviť úver v banke. Výsledok plánov bol však taký, že podnikatelia nemali ani peniaze, ani pozemky. Na tlačovej konferencii dokonca pustil Pavol záznam z telefonátu. Kočner komunikoval štýlom, na ktorý by si mohol dať aj ochrannú známku: „Trestnoprávna zodpovednosť… Nech sa páči, už si raz išiel v želiezkach z domu, pamätáš si to? Chceš ísť znovu? Žiadny problém. Ver mi.“

Pavol bližšie opísal počínanie dnes odsúdeného multifunkčného výmyselnika: „Kočner neváha použiť vyhrážky od smrti rodičov  a trestnoprávnej zodpovednosti, basy, atď. Jeho konanie je nie len nekorektné, ale pre prijímateľa tohto odkazu zahanbujúce a nepríjemné,“ dodal. V zápätí položil rečnícku otázku: „Je to teda také jednoduché, aby Kočner poslal niekoho v tomto štáte do basy? Má ešte stále taký vplyv na osudy ľudí, ktorí sa mu nepodriadia, že ich môže poslať do basy? Kočner v tom čase vyhlásil, že s obvineniami nesúhlasí a považuje ich za nepravdivé: „Pán Jánošík je podvodník a falšovateľ a za tým si stojím!“ reagoval Kočner a dodal: „V tomto štáte predsa posielajú ľudí do basy orgány činné v trestnom konaní.“

Foto: profimedia, tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport