eReport.sk
foto: archív

Známy lekár prekvapil: Zdravotníkov zo zahraničia nepotrebujeme

Napriek masívnemu testovaniu a lockdownu zažívame na Slovensku kvôli COVID-19 krušné chvíle. Nemocnice aj lekári už melú z posledného a tak minister zdravotníctva Marek Krajčí povolal študentov a zvažuje požiadať o pomoc aj zahraničných zdravotníkov. Podľa primára Milana Kulkovského to ale nie je nutné.

„Slovensko nepotrebuje pomoc zdravotníkov zo zahraničia, Slovensko potrebuje pomoc vlastnej vlády,“ zhodnotil lekár z považskobystrickej nemocnice, ktorý si tiež všimol, že súčasný minister zdravotníctva už nemá energiu. „Ak by som mal ministrovi zdravotníctva úprimne poradiť, poradil by som mu, aby odstúpil. Mal by tak urobiť skôr, ako sa ho rozhodne obetovať premiér, ktorému už pomaly dochádzajú tí, na ktorých by sa mohol vyhovárať,“ radí Kulkovský. Hoci dnes mnohí nemajú na Krajčího dobré slovo, primár si šéfa rezortu váži.

„Vnímam množstvo dobrej práce, ktorú minister so svojim tímom urobil napriek extrémne nepriaznivým podmienkam, v ktorých musel a musí pracovať. Ako lekár z jeho vystúpení ale vnímam obrovské fyzické aj psychické vyčerpanie, ktoré je dané tým, že bojuje denne už niekoľko mesiacov so súperom, ktorý vyhráva. Musí byť nesmierne demotivujúce vidieť dnešný vývoj pandemickej situácie. Nech sa už minister rozhodne akokoľvek, zdravotníci budú stáť pri lôžkach svojich pacientov aj naďalej, bez ohľadu na to, kto bude stáť pri kormidle,“ dodal lekár s tým, že v tejto situácii sme nemuseli byť, pokiaľ by sa lockdown a prísnejšie opatrenia zaviedli skôr. „Je mi ľúto všetkých kolegov, lekárov, ktorí sa museli ako členovia pandemickej komisie bezmocne prizerať chybným krokom vlády a naviac ich aj obhajovať,“ prezradil Kulkovský.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.