eReport.sk
Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) počas 8. rokovania vlády SR 5. mája 2021 v Bratislave.
Natália Milanová (OĽaNO). Foto: tasr

Známy karikaturista a protokolistka sa obuli do ministerky Milanovej. Vysmiali jej vyznanie Lasicovi!

Smrť Milana Lasicu pohla spoločnosťou. Posledné vyznania a odkazy mu na sociálnych sieťach písali aj naši zákonodarci. Status ministerky Natálie Milanovej z jedného dôvodu rozhneval karikaturistu Martina Shootyho Šútovca.

Herec, hudobník, humorista a textár Milan Lasica (†81) odpadol na výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders, pričom sa ho už nepodarilo oživiť. Umelec sa počas korona krízy bil za ostatných hereckých kolegov, aj keď jemu samému divadlo krachovalo. Od ministerstva kultúry sa pomoci umelci nedočkali a tak sa pretĺkali ako vedeli. K smrti maestra Lasicu sa vyjadrila medzi inými aj ministerka kultúry Natália Milanová. Jej slová však nepadli na úrodnú pôdu: „Odišiel majster slova, ostali sme bez slov. Odchod Milana Lasicu je doslova neopísateľnou stratou pre slovenskú kultúru a vlastne celú spoločnosť. Preto mi je zaťažko napísať čokoľvek, čo by vyjadrilo ten ťaživý pocit, že nás opustil skutočný majster slova, ktorý aj mučenie španielskou čižmou vedel podať s úsmevom. Budete nám všetkým chýbať Maestro. Veľmi.” Avšak Milanová nie je Lasica. Vyslúžila si tým akurát výsmech.

Nechávate otrasné príspevky!

Jej slová sa zdali dvom známym osobnostiam ako čistý výsmech. „Vážili ste si ho tak veľmi, že ste sa ho nezastali pred luzou ktorá naňho útočila, keď si dovolil požiadať vaše ministerstvo o pomoc pre divadlo počas pandémie, ktorej sa nedočkal. A nechávate tu otrasné príspevky na jeho adresu,” odpísal ministerke nekompromisne úspešný karikaturista Martin Shooty Šútovec. S jeho názorom niektorí debatujúci nesúhlasili, ale väčšina Shootyho podporila: „Tento jej príspevok je na stupnici úbohosti od 0 po Martin Jakubec niekde na úrovni Marek Krajči,” zhodnotil úroveň Milanovej statusu diskutujúci.

Niečo tu smrdí

Bez okolkov sa k statusu vyjadrila aj protokolistka Katarína Strýčková. Natáliu Milanovú nešetrila: „Mám dojem, že kultúra (slova) a kultivovanosť (prejavu) by mali byť úplným “gruntom” človeka vo funkcii ministra/ministerky kultúry. Ašpirovať na líderstvo a dobrý príklad v zušľachťovaní ducha a kultivovanosti ostatných nepochybne tiež. Ak už neviete vo svojom statuse napísať viac, prípadne pokúsiť sa vysvetliť niektorým členom slovenskej spoločnosti, čím a prečo sú osobnosti ako bol pán Milan Lasica pre nás všetkých obohacujúce, aspoň si dajte tú námahu poveriť niekoho manažovaním diskusie, ktorú ste začali. Bahno, ktoré sem presakuje, smrdí predovšetkým na vašej FB stránke. A, bohužiaľ, začína hovoriť aj za vás, dokonca viac ako váš pôvodný status.”

Foto: tasr, rtvs facebook

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport