eReport.sk
Na snímke bývalý vysokopostavený policajný funkcionár Bernard Slobodník na Úrade špeciálnej prokuratóry v Pezinku 29. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** Úrad špeciálnej prokuratúry

Známy kajucník Bernard Slobodník usvedčuje vyšetrovateľa z korupcie

Výpoveďou svedka Bernarda Slobodníka, ktorého v nepriestrelnej veste priviedli v piatok kukláči na Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, pokračoval proces s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom K.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho viní z dvoch skutkov – zločinu prijímania úplatku a obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku v spolupáchateľstve. Marián K. je obžalovaný z prijatia úplatku vo výške 25.000 eur od nitrianskeho podnikateľa Norberta B. prostredníctvom bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Slobodníka za to, že pomôže príbuznému exministra Petra Žigu. V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že prijal úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Znamý kajucník

Slobodník vypovedal, že peniaze Mariánovi K. dal. Potvrdil stretnutie v bratislavskom hoteli, kde mal byť okrem neho obžalovaný, Norbert B. a exminister Peter Žiga s príbuzným. Podľa neho dôvodom finančnej odmeny mala byť snaha, aby sa Štefan Žiga, ktorého firma údajne figurovala v rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti daňového charakteru, vyhol obvineniu. Peniaze dostali za to, že spoločne s Mariánom K. ako vyšetrovateľom prejavili „iniciatívu“. Obžalovaný uviedol, že svedok klame. Slobodník však tvrdil, že vypovedá tak ako predtým, akurát vtedy nehovoril všetky informácie. Je už na dôchodku, nie všetko si detailne pamätá, uvádza vraj pravdu a nikto ho nikdy na výpoveď nenavádzal.

Podľa Slobodníka zobral vyšetrovateľ úplatok

„Ja som sa ku všetkému priznal, ku všetkým úplatkom, ktoré som dostal, a vrátil som ich,“ reagoval Slobodník zvýšeným hlasom smerom k obhajobe Mariána K., ktorá ho spochybňovala ako svedka aj konzistentnosť jeho výpovede. Exminister Žiga predčasom na ŠTS vypovedal, že na žiadnom takom stretnutí, kde sa mali preberať finančné odmeny, ktoré mali pomôcť jeho príbuznému, nikdy nebol. Akékoľvek podozrenia na adresu príbuzného, ktorý mal byť zapletený do protiprávnej činnosti, sa dozvedel iba z médií. Obžalovaného vraj nepozná.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy kajucník Bernard Slobodník usvedčuje vyšetrovateľa z korupcie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php