eReport.sk
Foto: shutterstock

Známy astronaut Hadfield: Vo vesmíre som zažil veľa nevysvetliteľných vecí

Napriek tomu, že vedci skúmajú vesmír už dlhé roky, existuje stále mnoho záhad, ktoré ľudstvo nedokáže vysvetliť. To potvrdzujú aj slová kanadského veliteľa Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) Chrisa Hadfielda. Ten prezradil, že videl mnoho vecí, ktorým úplne nerozumie.

Chris Hadfield sa stal jedným z najobľúbenejších astronautov po tom, čo v roku 2013 natočil na palube ISS hit populárneho speváka Davida Bowieho. Bývalý pilot kráľovských kanadských vzdušných síl a amerického námorníctva nedávno diskutoval v podcaste televízie CBS o skúmaní Marsu.

„Prečo sa snažíme pristáť na Marse? Myslím si, že zásadným dôvodom je, že sa pred štyrmi miliardami rokov podobal Zemi. Teda v dobe, kedy sa na modrej planéte poprvýkrát vytvoril život. Takže ak sa to stalo u nás, stalo sa to aj tam?“ spýtal sa známy astronaut v podcaste.

Chris Hadfield, foto: shutterstock

Na otázku, či by uvažoval o jednosmernej ceste na Mars odpovedal, že v živote už podstúpil množstvo rizík pri objavovaní vesmíru. Taká možnosť by ho vraj zaujímala. „Potreboval by som však kompletný tím a jasný cieľ misie. Nakoniec sa tam dostaneme a bol by som rád, keby som bol toho súčasťou,“ prezradil Hadfield.

Existencia mimozemského života stojí za zamyslenie

Prišlo aj na tému UFO. Jeden z poslucháčov sa totiž opýtal, či Chris sleduje na sociálnych sieťach diskusiu o pozorovaní neidentifikovaných lietajúcich predmetoch. Astronaut prezradil, že na oblohe videl nespočetne veľa vecí, ktorým úplne nerozumie.

„Vidieť niečo a okamžite dospieť k záveru, že ide o mimozemský život z inej slnečnej sústavy je vrchol hlúposti a nedostatku logiky,“ vysvetlil. Dodal však, že existencia mimozemského života stojí za zamyslenie, pretože diskusia o pozorovaní UFO je zaujímavá a pohybuje sa na hranici medzi realitou a sci-fi či fantasy.

Slávna skladba Davida Bowieho Space Oddity v podaní astronauta Chrisa Hadfielda

Zdroj: youtube

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport