eReport.sk
Predseda ZMOS-u a primátor Partizánskeho Jozef Božik. Foto: tasr

ZMOS, MD a Ústredný automotoklub sa dohodli na spolupráci pri projekte Route 66


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Ministerstvo dopravy (MD) SR a Ústredný automotoklub SR sa dohodli na spolupráci pri projekte Slovenskej Route 66. Cesta má prechádzať štyrmi krajinami – Chorvátskom, Maďarskom, Slovenskom a Poľskom, a tým prepojiť Jadranské more s Baltským. Cieľom projektu je posilniť bezpečnosť cestnej premávky a rozvinúť cestový ruch. Uviedli to predstavitelia inštitúcií na štvrtkovej tlačovej besede.

Dohoda je na svete

Predseda ZMOS Jozef Božik informoval, že na stretnutí sa dohodli na tom, že ZMOS bude iniciovať stretnutie zástupcov samospráv a samosprávnych organizácií krajín, ktorých sa projekt týka. „Sme presvedčení, že práve v tomto a budúcom roku sa udejú rozhodujúce aktivity, ktoré budú znamenať, že slovenský projekt získa medzinárodný význam, medzinárodnú podporu a podarí sa nám z hľadiska rozvoja cestovného ruchu, dopravy, ale aj bezpečnosti urobiť maximum pre to, aby Chorvátsko, Maďarsko, Slovensko a Poľsko spoločne spolupracovali v tomto jedinečnom projekte,“ poznamenal Božik.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke zľava minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v rokovacej sále Mestského kultúrneho strediska počas výjazdového rokovania vlády v Rimavskej Sobote
  2. podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)
  3. Jozef Valky, Foto: Archív FNsP F. D. Roosevelta, Denník Postoj

Štátny tajomník MD Igor Choma vysvetlil, že do konca roka potrebujú mať zreteľne zadefinovanú trasu od Baltského mora po Jadranské, slovenský úsek však už zadefinovaný je. „Naozaj na Slovensku existuje (projekt) viac ako desať rokov, ale v tomto čase ho chceme výrazným spôsobom dynamizovať. V tomto roku by mali prebehnúť všetky stretnutia, rozpravy, či už so štátnymi tajomníkmi príslušných ministerstiev, či už s veľvyslancami dotknutých krajín a takisto so štátnymi tajomníkmi dopravy dotknutých krajín tak, aby sme v tomto roku mali jasne zadefinovanú trasu od Baltu až po Jadran,“ poznamenal Choma. Doplnil, že náklady na výstavbu projektu ešte vyčíslené nie sú.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZMOS, MD a Ústredný automotoklub sa dohodli na spolupráci pri projekte Route 66

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne