eReport.sk
Alí Imrán Sajd tasr
Foto: tasr

Zmizol televízny reportér, ktorý informoval o zatknutí Šarífovho zaťa

Nezvestným sa stal v Pakistane novinár, ktorý priniesol informáciu o tom, že na nedávnom diskutabilnom zatknutí zaťa zvrhnutého a v exile žijúceho niekdajšieho predsedu pakistanskej vlády Naváza Šarífa sa podieľali aj polovojenské jednotky. Píše o tom agentúra DPA.

Alí Imrán Sajd, reportér renomovanej pakistanskej televíznej stanice Geo, zmizol podľa tvrdenia svojej rodiny v piatok. Vybral sa na nákup do obchodu s potravinami neďaleko svojho bydliska v juhopakistanskom meste Karáči a už sa viac nevrátil.

Sajd sa stal nezvestným jeden deň po tom, ako zverejnil videozáznam, na ktorom sú zachytení členovia polovojenského oddielu sprevádzajúci policajtov zatýkajúcich minulý týždeň v jednom hoteli v Karáči Šarífovho zaťa Safdara Avána.

Zatknutý politik bol síce neskôr prepustený, avšak nikto zatiaľ oficiálne neuviedol, prečo k jeho zadržaniu došlo. Aván je poslancom parlamentu a zároveň šéfom mládežníckeho krídla Šarífovej politickej strany Pakistanská moslimská liga-Naváz (PML-N).

V Pakistane sa len nedávno – v septembri – sformovala protestná aliancia 11-tich opozičných strán s názvom Pakistanské demokratické hnutie (PDM). Cieľom tohto politického subjektu je zvrhnutie armádou podporovanej vlády súčasného premiéra Imrána Chána, komentuje agentúra DPA politické pozadie zmiznutia novinára z Geo TV.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zmizol televízny reportér, ktorý informoval o zatknutí Šarífovho zaťa

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti