eReport.sk
Slovensko podporuje Ukrajinu
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš. Foto:tasr

Zmeny v agrorezorte: Minister uviedol do funkcie generálneho riaditeľa a námestníka pozemkového fondu

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš uviedol vo štvrtok do funkcie dvoch najvyšších predstaviteľov Slovenského pozemkového fondu (SPF), a to generálneho riaditeľa Henricha Haščáka a námestníka Mariána Bullu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Zmenu vo vedení fondu s účinnosťou od 1. júna 2023 na Bírešov návrh schválila deň predtým vláda SR. Cieľom tejto zmeny je podľa Bíreša „odpolitizovať SPF a doviesť túto, pre pôdohospodárstvo dôležitú organizáciu, ktorá spravuje štátne pozemky, do parlamentných volieb pod vedením odborníkov“.

Related Posts

  1. Ďakovala mu aj Kolíková
  2. Slobodní v otroctve
  3. Orbánovi Slováci veria

Výmena bola prioritou

„Výmena vedenia SPF je jednou z hlavných priorít, ktoré som deklaroval po nástupe na čelo agrorezortu,“ dodal Bíreš.

Haščák bol od septembra 2022 do 31. mája 2023 štátnym tajomníkom na MPRV. Predtým pôsobil aj v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba a v predstavenstve Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Bulla v roku 2021 pôsobil ako riaditeľ sekcie kontroly a sekcie štátnej pomoci v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Predtým bol aktívny v oblasti geodetických a kartografických prác.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zmeny v agrorezorte: Minister uviedol do funkcie generálneho riaditeľa a námestníka pozemkového fondu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php