eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Zmätený Budaj. Minister sa v živom vysielaní ospravedlňoval smerákovi!

Víkendové politické diskusie odštartovali Sobotné dialógy. V štúdiu sa stretol minister životného prostredia Ján Budaj a opozičný poslanec za Smer Richard Takáč. Tvár novembra ’89 a nominant OĽANO však chvíľami nevedel, s kým má vlastne tú česť.

„Nechcem byť osobný voči pánovi podpredsedovi Smeru. Ééé Hlasu? Smeru?“ zaváhal Budaj v diskusii, ktorého neskôr usmernila moderátorka. „Neurazte sa. Som si to nezapamätal,“ ospravedlňoval sa minister Takáčovi, ktorý je podpredsedom Smeru. Budaja zrejme zmiatlo, že zo Smeru v júni minulého roka odišla časť členov, ktorí neskôr založili nový politický subjekt Hlas. Nakoniec sa však zorientoval.

Richard Takáč. Z ktorej je vlastne strany? – Foto: tasr

Politici debatovali aj o predlžovaní núdzového stavu. V súčasnosti sa totiž vedú diskusie o tom, že by ho mohol vystriedať tzv. pandemický zákon. Lenže je otázne, či sa to stihne, pretože núdzový stav bude končiť k 28. aprílu. „Fandím tej legislatívnej skupine, ktorá sa pokúša urobiť na mieru na pandémiu špecifický zákon, ktorý by nahradil núdzový stav. Ale keď sa to nepodarí, svet sa nezborí,“ povedal Budaj, ktorý naznačil, že ide o náročný legislatívny proces.

Budaj sľúbil, že čas zákazu vychádzania sa posunie. – Foto: tasr

Takáčovi sa nepáči, obmedzenie zákazu vychádzania. V súčasnosti totiž platí, že po ôsmej večer by sme nemali vychádzať von. „Zoberte si, že o ôsmej musíte byť doma a o pol desiatej bude zapadať slnko. Myslím si, že toto je nezmysel. Podľa mňa by sa to malo posúvať,“ povedal podpredseda Smeru. „Samozrejme, posúvať sa to bude. Možno, že už túto stredu. Vláda sa chce zaoberať touto otázkou,“ prisľúbil Budaj s tým, že uznal, že Covid automat nepočíta s letným časom. „Ja osobne som za to, aby sme to posunuli o hodinu,“ povedal minister.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport