eReport.sk
Na snímke minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pred zasadnutím 33. schôdze vlády SR 19. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Zlomia ho? Krajčí ohrozuje zdravie Slovákov, mal by odstúpiť, tvrdia smeráci


Podpredsedovia strany Smer-SD Erik Kaliňák a Ľuboš Blaha vyzvali ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího (OĽANO), aby odstúpil z funkcie. TASR o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Krajčího v tejto súvislosti žiadajú, aby vysvetlil údajné dosadenie jeho sesternice do predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Opozičný Smer-SD kritizuje šéfa rezortu zdravotníctva aj pre chýbajúce ochranné pomôcky pre zdravotníkov či nevyplatenie odmien pre tých, ktorí pracovali v prvej línii.

Na snímke zľava podpredsedovia SMERu-SD Ľuboš Blaha, Richard Takáč, Erik Kaliňák a predseda SMERu-SD Robert Fico. Foto: TASR

Vinia ho aj za rozbitie Inštitútu zdravotnej politiky či z výpovede pre riaditeľa detskej nemocnice v Bratislave Ladislava Kuželu.

„Obávame sa, že vaše ďalšie zotrvávanie vo funkcii ministra zdravotníctva už doslova ohrozuje zdravie Slovákov a funkčnosť nášho zdravotníctva,“ dodali obaja podpredsedovia Smeru-SD.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zlomia ho? Krajčí ohrozuje zdravie Slovákov, mal by odstúpiť, tvrdia smeráci

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne