eReport.sk
Zlatica Švajdová Puškárová, foto: profimedia

Zlatica Puškárová stráži rodinu ako oko v hlave: Toto sú jej vychytávky!

Patrí medzi najznámejšie televízne moderátorky. Zlatica Švajdová Puškárová (44) nedá dopustiť na zdravie svojej rodiny. Ako sa o svoje poklady stará?

V médiách pôsobí už vyše dvadsať rokov a patrí medzi najváženejšie slovenské moderátorky. Zlatica Švajdová Puškárová je na svoju kariéru právom hrdá. „V médiách pôsobím už neuveriteľných dvadsať rokov. V tejto brandži som prežila celú svoju mladosť a značnú časť života. Otázku sebarozvoja samozrejme riešim. Osem rokov som chodila na klavír. Navštevovala som talianske bilingválne lýceum, takže plynule hovorím taliansky a anglicky. Na všetky svoje koníčky som bola vždy plne sústredená. Vďaka tomu som sa naučila učiť. Tým, že viem výborne po anglicky a taliansky, sledujem aj zahraničné publikácie,“ prezradila pred pár rokmi pre portál o zdraví preventívne.sk.

Zlatica však má aj zadné vrátka a nespolieha sa len na svoju televíznu kariéru. „Pred rokom som si navyše vymyslela veľmi zaujímavý projekt. Organizujem veľkú konferenciu, kde hľadáme zaujímavých lídrov, speakrov, predstaviteľov veľkých firiem, či startupistov. Dávame priestor ľuďom, ktorí v živote niečo dokázali,“ povedala vtedy.

Zdravý životný štýl

Zlatica nenecháva nič na náhodu a o svoju štvorčlennú rodinu sa poctivo stará. „V tomto sme ako rodina špecifickí. Odmalička som bola vďaka moje mamine na zdravej strave. Máme veľkú záhradu a hospodárstvo. Veľa veci si preto dochováme a dopestujeme sami. Je to aj veľký relax. Pravidelne chodievame cez víkendy na dedinu. Máme tam rodinný dom, čiže nežijeme len v meste. Sme tam šťastní. Navyše máme chatu v horách. Veľmi si tieto miesta užívame,“ prezradila známa moderátorka.

„Čítam veľa článkov o tom, ako sú mnohí ľudia vyhorení a nevedia, čo so životom. Najlepšia terapia je podľa mňa manuálna práca. Máme čas aj na relax. To pre mňa znamená absolútne „bio“. Mnohí sa dnes utiekajú k bio strave, a pritom človek nikdy nevie, čo kupuje. Snažím sa aj pravidelne variť. Mám doma troch chlapov a náš Leo zje už pomaly viac ako Patrik. Chodievam tiež na pravidelné lekárske prehliadky. Hovorím si, že je lepšie ísť k doktorovi ako klient a nie ako pacient. V zahraničí je to prirodzené. Ľudia navštevujú preventívne lekárov, aby prípadné problémy podchytili hneď,“ reagovala Zlatica na otázku ako sa stará o zdravie celej rodiny.

Dobrá strava je najdôležitejšia

Známa moderátorka dbá aj na to, ako sa s rodinou stravujú. „Myslím si, že je veľmi dôležité jesť naše vlastné ovocie a zeleninu. To, čo je typické pre naše podnebie. Výborná je podľa mňa napríklad kapusta. Zvlášť v tomto období. Či už varená, alebo nakladaná. Nedávno sme to vyskúšali. Dali sme si to ako výzvu a veľmi sa nám nakladaná kapusta podarila. Keď máme naše vajíčka a kúpené, tak je rozdiel naozaj viditeľný. Mám pocit, že veľa zdravotných problémov vychádza práve zo stravovania,“ zafilozofovala pre portál preventívne.sk.

Ako rodina sú však celkovo v dobrej forme. Zlatica vedie svojich synov k športu a pohybu. „Musím si zaklopať, že sme našťastie zdraví. Občas sa smejem, že Leo má hokej ako kryokomoru. Vôbec nebýva chorý a Adamko našťastie tiež nie je chorľavý. Maximálne sa u neho občas prejaví soplík. Sama si zbieram žihľavu, či materinu dúšku, z ktorej si varím čaj. Snažím sa dbať na svoje zdravie preventívne darmi z prírody, ktoré fungujú. Kapusta a hliva ustricová sú podľa mňa výborne. Rozhodne ich odporúčam konzumovať,“ vysvetlila populárna blondínka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zlatica Puškárová stráži rodinu ako oko v hlave: Toto sú jej vychytávky!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti