eReport.sk
Foto: shutterstock

Zjemnite si suché a popraskané pery domácimi pílingami

Keď teploty klesnú a vietor je chladnejší a drsnejší, pery sú často suché a popraskané. Ich ošetrovaním si ich udržíte jemné a zdravé po celú sezónu. Zjemnite si suché a popraskané pery pomocou domácich pílingov.

Pokožka na perách je tenká a citlivá, preto si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Na popraskaných perách sa môžu hromadiť odumreté bunky pokožky. Ak k tomu dôjde, pery vyzerajú suché a sú drsné. Zvlhčovacie balzamy na pery ich môžu zvlhčiť, ale potrebujú aj píling.

Píling jemne odstráni vrstvy odumretých buniek pokožky a vaše pery tak budú vláčne a zdravé. Bez prasklín a drsných škvŕn sa budete cítiť lepšie a rúž sa bude kĺzať rovnomernejšie. Pílingy na pery sú v podstate vstupenkou k absolútne neodolateľnému vzhľadu.

Domáce pílingy na pery sa dajú ľahko vyrobiť iba z niekoľkých ingrediencií a sú lacnejšou a zdravšou alternatívou k produktom zakúpeným v obchode.

Foto: shutterstock

Vďaka jesenným exfoliačným krémom dosiahnete zvodné pery

Škoricový:
Premiešajte spolu 2 lyžice hnedého cukru a pol lyžičky mletej škorice. Primiešajte pol lyžice roztopeného kokosového oleja a pol lyžice medu.

Z perníkového korenia:
Zmiešajte 1 lyžicu hnedého cukru s 1 lyžicou perníkového korenia. Primiešajte 2 lyžice roztopeného kokosového oleja a 1 lyžicu javorového sirupu.

Foto: shutterstock

U oboch receptúr naneste píling čistým prstom na vlhké pery. Potierajte krúživými pohybmi. Nechajte pôsobiť dve minúty a opláchnite vlažnou vodou.

Pílingy skladujte v uzavretej nádobke na chladnom a suchom mieste. Pery si ním ošetrujete dvakrát do týždňa.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport