eReport.sk
Košice, foto: tasr

Zima je za dverami! SHMÚ vydalo výstrahu pred snehom a poľadovicou!

Počas piatka platia na Slovensku výstrahy pred snežením, hmlou, ale aj poľadovicou. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe s tým, že v niektorých okresoch môže napadnúť desať centimetrov snehu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka

Výstraha prvého stupňa pred snežením platí v niektorých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Prešovského a Žilinského kraja. V týchto lokalitách sa očakáva v polohách nad 500 metrov ojedinele výskyt sneženia, pri ktorom spadne desať centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb),“ uviedli meteorológovia. Výstraha platí v okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho a Žilinského kraja do 17.00 h, v okresoch na východe Slovenska do 21.00 h.

Poľadovica sa môže vyskytovať v okresoch Banskobystrického, Košického, Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha je predbežne platná do soboty (19. 11.) 9.00 h

V okresoch Myjava, Piešťany, Senica, Trnava, Pezinok, Malacky, Bratislava a Senec sa v piatok doobeda očakáva ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 – 200 metrov. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ poznamenal SHMÚ. Výstrahy prvého stupňa pred výskytom hmiel platia do 12.00 h.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zima je za dverami! SHMÚ vydalo výstrahu pred snehom a poľadovicou!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti