eReport.sk
Na snímke tabuľa, ktorá ukazuje smer a vzdialenosť cyklotrás v meste Žilina. Foto: tasr

Žilinský magistrát zatvára, nakazili sa viacerí úradníci

ŽILINA – Mestský úrad (MsÚ) v Žiline bude v pondelok (19. 10.) a v utorok (20. 10.) uzatvorený pre verejnosť. Dôvodom je pozitívny test na ochorenie COVID-19 u viacerých zamestnancov úradu. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

„Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 podstúpia preventívne všetky osoby, ktoré boli s pracovníkmi v priamom kontakte, v prípade potreby bude povinne nariadená domáca izolácia. Žilinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) zároveň kontaktuje ďalšie osoby z pracovného či súkromného okolia zamestnancov. MsÚ a Klientske centrum budú opäť predbežne fungovať od stredy (21. 10.) v úradných hodinách od 8.00 h do 16.00 h,“ uviedol Miškovčík.

Prerušia aj činnosť tzv. sociálneho taxíka

Doplnil, že všetci zamestnanci MsÚ ostávajú preventívne doma do stredy (21. 10.). „Samospráva je v kontakte s epidemiológmi z RÚVZ v Žiline a v prípade potreby príjme ďalšie preventívne opatrenia. Do piatku (23. 10.) sa v Žiline prerušuje aj činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. V platnosti naďalej ostávajú všetky ďalšie preventívne opatrenia, o ktorých mesto Žilina informovalo 14. októbra,“ dodal hovorca mesta.

Kontakty sú k dispozícii

Napriek tomu, že MsÚ je pre verejnosť uzatvorený, služby občanom poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov. „Aktuálne e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty, e-mailové adresy zamestnancov sú v tvare [email protected] Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke https://koronavirus.zilina.sk, na sociálnej sieti či v mobilnej aplikácii Žilina,“ uzavrel Miškovčík.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinský magistrát zatvára, nakazili sa viacerí úradníci

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti