eReport.sk
Na ilustračnej snímke mobilné odberné miesto pre testovanie pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 v Žiline. Foto: TASR

Žilinský kraj pritvrdzuje v korona -opatreniach: Stop návštevám v sociálnych zariadeniach, zatvárať chcú aj ambulantné služby

ŽILINA – Krízový štáb Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) zakázal návštevy v interiéroch zariadení sociálnych služieb, v zariadeniach v červených regiónoch platí zákaz aj vonku.

Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej rozhodol krízový štáb vzhľadom na zhoršujúci sa vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a nariadenie platí do odvolania.

Rešpektujte zákazy, apeluje kraj na ľudí

 „Rozumieme, že tieto opatrenia sa neprijímajú ľahko. Našou povinnosťou je však chrániť klientov zariadení, ktorí patria k najrizikovejšej skupine. Týmto by sme chceli apelovať aj na rodinných príslušníkov, aby rešpektovali zákazy. Pretože máme skúsenosti s tým, že sa domáhajú osobných návštev aj po príchode zo zahraničia. Vystavujú tým riziku nielen svojich blízkych, ale i celé zariadenie,“ priblížila riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu ŽSK Iveta Ďurišová.

Už začali distribuovať testy zo štátnych hmotných rezerv

Hovorkyňa ŽSK doplnila, že zatvárať sa budú aj ambulantné služby. „Zatiaľ je to v rovine odporúčania, príkazom to bude počas niekoľkých dní. V ambulantnej službe má ŽSK aktuálne 230 prijímateľov sociálnej služby. Sú to prevažne mladí ľudia, ktorí bývajú s rodičmi,“ uviedla Remencová.

„Tak ako v prvej vlne pandémie, ponúkame týmto klientom možnosť poradenstva, prípadne terénnej služby – prechádzky s klientmi a podobne,“ dodala Ďurišová.

ŽSK zároveň začal s distribúciou 8000 kusov rapid testov, ktoré získal zo štátnych hmotných rezerv.

„Rozdelia sa pre všetkých poskytovateľov sociálnych služieb v kraji (krajských, obecných a neverejných). Budú určené pre prijímateľov a aj pre zamestnancov, ktorí zaznamenajú respiračné ochorenie, prípadne teplotu a kašeľ,“ vysvetlila Remencová.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinský kraj pritvrdzuje v korona -opatreniach: Stop návštevám v sociálnych zariadeniach, zatvárať chcú aj ambulantné služby

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php