eReport.sk
Zdravotnícky personál počas práce v Pandemickom COVID pavilóne vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Žilinská nemocnica: Covid lôžka a tie s ventiláciami sú obsadené na vyše 90 percent

ŽILINA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline je momentálne hospitalizovaných 86 pacientov s ochorením COVID-19 v rámci troch červených zón oddelení. Počet nových príjmov sa naďalej pohybuje na približne rovnakej hranici, v priemere ide denne o šesť pacientov. Počas apríla prijali v nemocnici 42 nových pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to vo štvrtok povedala hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

“Kapacity COVID lôžok JIS a lôžka s ventiláciami sú v tejto chvíli obsadené na viac ako 90 percent. Voľných je 51 štandardných lôžok. Z celkového počtu je 11 pacientov s nutnosťou pripojenia na ventiláciu. Približne tri štvrtiny pacientov potrebujú kyslíkovú podporu,” dodala hovorkyňa nemocnice.

V karanténe je 24 zdravotníkov

Záteková priblížila, že z dôvodu ochorenia COVID-19 je aktuálne v karanténe 24 zdravotníkov FNsP. Od začiatku januára v žilinskej nemocnici podali 30.000 dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, v rámci nich je tretina osôb zaočkovaná už oboma dávkami. “Pokračujeme v očkovaní záujemcov objednaných cez nový objednávací systém Národného centra zdravotníckych informácií a zároveň očkujeme klientov domovov sociálnych služieb (DSS),” uviedla Záteková.

Očkovanie má za sebou 68 percent zamestnancov

Ako dodala, do 8. apríla zaočkovali viac ako 1000 klientov DSS, takmer 600 z nich už dostalo aj druhú dávku. Spomedzi zdravotníckych pracovníkov FNsP Žilina doteraz očkovanie absolvovalo 68 percent zamestnancov, 90 percent z nich už aj druhou dávkou.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity