eReport.sk
Igor Matovič, v pozadí Richard Sulík. Foto: tasr

Žilinka potvrdil viaceré podnety na trestné stíhanie v prípade výrokov Matoviča!

Vo veci výrokov predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽANO) o zodpovednosti ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za obete pandémie ochorenia COVID-19 môže, ale nemusí byť začaté trestné stíhanie. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Vysvetlil, že úlohou prokuratúry nie je zaoberať sa každým výrokom politikov, ktorý je použitý v politickom boji. V prípade predmetných vyjadrení premiéra však prokuratúra zaevidovala viacero podnetov na trestné stíhanie.

Trestné stíhanie môže byť začaté

“Bolo ich päť či šesť, my sa nimi musíme zaberať,” zdôraznil Žilinka s tým, že sa v prípade zákonným spôsobom koná. “Znamená to, že síce nemusí, ale môže byť v prípade začaté trestné stíhanie,” povedal generálny prokurátor.

Vo veci Lučanského sa intenzívne koná

Príslušná prokuratúra podľa neho predloží, ak sa tak už nestalo,  podnet polícii, tá rozhodne o začatí alebo odmietnutí trestného stíhania. Žilinka sa takisto vyjadril k vyšetrovaniu vraždy bývalého riaditeľa Policajného zboru Milana Lučanského. “Vo veci sa intenzívne koná,” uistil Žilinka, bližšie však priebeh vyšetrovania a jeho doterajšie výstupy komentovať nechce. “Čiastkové informácie sú skôr na škodu, ako na prospech veci,” dodal.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.