eReport.sk
Peter Fiabáne. Foto: tasr

Žilina chce spustiť priemyselnú kompostáreň. Zhodnocovať chcú zelený odpad

ŽILINA – Mesto Žilina chce v roku 2022 spustiť priemyselnú kompostáreň. Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 2.099.334 eur, ministerstvo životného prostredia schválilo žiadosť mesta o nenávratný finančný príspevok vo výške 1.994.367,30 eura. Mesto o tom informovalo na sociálnej sieti.

Na kompostáreň by si mesto malo dlhodobo prenajať plochu v katastrálnom území Dolného Hričova. „Zhodnocovať budeme zelený odpad z údržby mestskej zelene, zo záhrad občanov a kuchynský bioodpad, vyprodukovaný v našom meste. Kompost využijeme na rekultiváciu mestských zelených plôch a školských záhrad,“ uviedla žilinská samospráva.

Primátor Žiliny Peter Fiabáne na sociálnej sieti pripomenul, že od 1. januára sa v meste spustil zber bioodpadu. „Vybudovaním mestskej kompostárne sa blížime k ďalšiemu posunu v nakladaní s odpadmi. Súčasťou projektu je aj zabezpečenie nevyhnutne potrebných zariadení na prevádzku, nákup zberovej techniky a ďalších nádob na zber kuchynského odpadu. Kapacita novovybudovaného zariadenia v rámci projektu bude 3000 ton ročne a množstvo recyklovaného kuchynského bioodpadu dosiahne 2500 ton za rok,“ doplnil Fiabáne.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.