eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Žilina: Aktualizované cestovné poriadky autobusov budú na internete


ŽILINA – Dočasné zmeny v cestovných poriadkoch prímestských autobusov v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) nebudú dopravcovia aktualizovať na výveskách autobusových zastávok a staníc. V dôsledku opatrení proti šíreniu nového koronavírusu ich budú aktualizovať na internetovom vyhľadávači cestovných poriadkov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Dôvodom je podľa nej rýchlo sa meniaca situácia v súvislosti s vládnymi opatreniami na zabránenie šíreniu ochorenia COVID-19, ako i v súvislosti s celoplošných testovaním obyvateľstva. „Snahou je reagovať na aktuálnu situáciu pohotovo. Zároveň potrebujeme zabezpečiť dostatočnú dopravnú obslužnosť pre cestujúcu verejnosť. Vzhľadom na nové opatrenia sa môžu cestovné poriadky meniť rýchlo, preto nie je možné zabezpečiť aktuálne informácie priamo na výveskách autobusových zastávok a staníc,“ vysvetlila riaditeľka odboru dopravy Úradu ŽSK Gabriela Tisoňová.

Doplnila, že môže ísť o dočasné či krátkodobé obmedzenia alebo úpravy. „Prosíme verejnosť, ktorá má záujem vycestovať, aby v týchto dňoch sledovala dopravný portál www.cp.sk, prípadne sa informovala priamo u dopravcov,“ dodala Tisoňová.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilina: Aktualizované cestovné poriadky autobusov budú na internete

KOMENTOVALI STE: