eReport.sk
Róbert Švec, foto:tasr

Nesplnil podmienky, nemôže sa uchádzať o post prezidenta: Žiga odmietol Švecovu kandidatúru

Žiga odmietol Švecovu kandidatúru! Róbert Švec nesplnil podmienky potrebné pre kandidatúru na prezidenta SR. Kancelária Národnej rady (NR) SR preto neprijala jeho kandidatúru. Informovali o tom z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Rozhodnutie podpísal podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD).

Žiga odmietol Švecovu kandidatúru

Komisia zriadená z rozhodnutia vedúceho Kancelárie NR SR po preskúmaní návrhu zistila, že doručený návrh nesplnil zákonom stanovené náležitosti, a preto odporučila neprijať návrh Róberta Šveca do voľby prezidenta SR,“ uviedla NR SR. Kancelária priblížila, že Švec svoj návrh doručil 30. januára vo forme petície, ktorá podľa zákonných ustanovení musí obsahovať podpisy od aspoň 15.000 občanov s právom voliť do NR SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. O vine a treste nebudú rozhodovať opoziční poslanci

Nesplnil podmienky

V prípade jeho nesúhlasu s týmto rozhodnutím sa môže obrátiť na súd, s ktorým bude NR SR plne spolupracovať a poskytne mu všetky príslušné dokumenty,“ uzavrela kancelária.

Švec reaguje

„Niekto sa veľmi obáva toho, že aj v prezidentskej volebnej kampani. Tak ako počas volebnej kampane do NR SR by sme v celoštátnych médiách prezentovali názory a postoje. Tie ktoré sú nepohodlné pre súčasný neslovenský režim – liberálnu demokraciu,“ uviedol Švec v nedávnom stanovisku. Avizoval, že bude ďalej pokračovať verejne v kontaktnej kampani s občanmi. „Voľby sú iba jedným z nástrojov, ako presadiť správne hodnotové smerovanie nášho štátu slovenského,“ uzavrel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nesplnil podmienky, nemôže sa uchádzať o post prezidenta: Žiga odmietol Švecovu kandidatúru

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre