Karim Benzema a Marco Asensio, foto:ig/real

Zidane je spokojný s novým rozostavením: Fungovalo to celkom dobre!

V improvizovanej zostave a novom rozostavení dokázali futbalisti Realu Madrid zdolať v dohrávke 1. kola španielskej ligy Getafe 2:0, vďaka čomu znížili odstup za vedúcim Atleticom na rozdiel piatich bodov.

Zranenia v kádri majstra

Zraneniami sužovaný majster rozhodol o svojom víťazstve v druhom polčase v priebehu siedmich minút, najskôr Karim Benzema v 60. minúte otvoril skóre hlavičkou zvnútra šestnástky po centri Juniora Viniciusa a o sedem minút neskôr potvrdil triumf gólovou koncovkou obranca Ferland Mendy. Trénerovi Realu Zinedinovi Zidanovi chýbali pre zranenia až deviati hráči A-tímu – okrem opory zadných radov Sergia Ramosa aj Toni Kroos, Eden Hazard, Rodrygo Goes, Fede Valverde, Eder Militao, Alvaro Odriozola, Dani Carvajal a Lucas Vazquez. Početné absencie donútili kouča k zmene rozostavenia na 3-5-2, pričom na kraje stredovej formácie postavil Marcela a 20-ročného Marvina Parka.

Mladíci zapadli do koncepcie

Okrem neho dal v priebehu stretnutia príležitosť aj ďalším dvom mladíkom Victorovi Chustovi a Sergiovi Arribasovi. „Nastúpili sme s novým ‚dizajnom‘, no fungovalo to celkom dobre. Hráči sa na nové rozostavenie rýchlo adaptovali. Vzhľadom na to, koľko hráčov nám chýbalo, sme odohrali vydarený zápas. Som spokojný,“ vyjadril sa Zidane, ktorého zverenci po zaváhaní s Levante (1:2) vyhrali druhý zápas po sebe. Francúzsky kormidelník namiesto tradičnej štvorčlennej obrany postavil troch stopérov Raphaela Varanea, Nacha a Mendyho.

Experimentovať sa vyplatí

Tento experiment zafungoval. Real nepustil súpera k jedinej strele do priestoru troch žrdí. „Nemali sme veľa času, aby sme trénovali v tomto rozostavení, no trochu sme o ňom počas tréningu rozprávali. Hráči sa s novými úlohami dobre popasovali, čo je fajn, lebo na tento systém nie sme zvyknutí,“ citovala Zidana agentúra AFP.