eReport.sk
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach. Foto: tasr

Zhoršuje sa situácia? V košickej nemocnici zavádzajú opatrenia. Bez tohto vás do nej nepustia!

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice realizuje od začiatku tohto mesiaca monitoring pacientov a návštev. Okrem merania teploty musí mať každý respirátor alebo dve rúška. Ako uviedla hovorkyňa nemocnica Monika Krišková, robia tak v súlade s COVID automatom.

Pripomenula, že nejde o triáž, pri nej platia iné opatrenia.  Monitoring v súčasnom nastavení podľa jej slov prebieha v súlade s odporúčaním Ministerstva zdravotníctva SR. „Každej vstupujúcej osobe do monobloku na Triede SNP a tiež do monobloku na Rastislavovej ulici meria pracovník UNLP teplotu. Zároveň upozorní každého na nutnosť mať v priestoroch UNLP prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu, prípadne dvomi rúškami,“ spresnila s tým, že nutnosť nosiť v UNLP respirátor pre návštevy pacientov platí v nemocnici dlhodobo, respektíve od uvoľnenia opatrení pre všetky návštevy.

UNLP je druhým najväčším zdravotníckym zariadením poskytujúcim zdravotnú starostlivosť na Slovensku. Podľa Kriškovej v čase pandémie nemocnica disponovala najväčším počtom lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. „Hygienické opatrenia sú v nemocnici nastavené v prospech zdravia pacientov a zdravotníckeho personálu, aby sa zachovala aj naďalej dostupnosť a kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ dodala.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport