eReport.sk
Foto: tasr

Zemetrasenie v Turecku a Grécku si vyžiadalo už 100 obetí

Zemetrasenie v Egejskom mori z minulého piatka si vyžiadalo už 100 obetí, z toho 98 ľudí zomrelo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos. Informáciu priniesla v utorok agentúra Reuters.

Pri zemetrasení sa zranilo 994 osôb a 147 si naďalej vyžaduje lekársku starostlivosť, uviedol turecký úrad pre mimoriadne situácie (AFAD). Úrad dodal, že záchranári prehľadávajú ďalších päť budov.

Pre obyvateľov zemetrasením zasiahnutej oblasti dalo Turecko postaviť 3 500 stanov a k dispozícii majú 13 000 postelí, ktoré budú slúžiť ako dočasné ubytovanie. Na mieste sa nachádza takmer 8 000 príslušníkov personálu a 25 záchranárskych psov, doplnila agentúra.

Turecko je oblasť s častým výskytom zemetrasení. V roku 2011 si zemetrasenie vo východotureckom meste Van vyžiadalo viac ako 500 obetí. Pri tohtoročnom zemetrasení vo východotureckej provincii Elazig zahynulo v januári 41 ľudí.

Dve silné zemetrasenia, ktoré zasiahli severozápadné Turecko v roku 1999, zabili 18 000 ľudí. AFAD uviedol, že po piatkovom zemetrasení s magnitúdou 6,6 nasledovalo približne 1 400 dotrasov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport