eReport.sk
Na snímke štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Martin Fecko (O¼aNO) poèas 10. rokovania vlády SR v Bratislave 14. apríla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Zemepán Fecko. Z jeho majetku sa vám zakrúti hlava


Rodinný dom, orná pôda, lesy i záhrady. Ak sa pozriete na majetkové priznanie štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Martina Fecka, budete musieť klikať poriadne dlho, kým sa dostanete na jeho záver. Fecko, ktorý kedysi dvadsať rokov pracoval na pozemkovom úrade, vlastní totiž niekoľko desiatok pozemkov na východe Slovenska.

Chceli sme vedieť, ako k nim prišiel a čo s nimi vôbec robí. „Určitý majetok sme reštituovali, zvyšok som podedil a niečo som aj kúpil,“ prezradil pre eReport.sk Fecko s tým, že je vnukom kulaka a jeho rodina v minulosti vlastnila až 120 hektárov pôdy.

Z tohto pohľadu  má dnes politik a zakladajúci člen OĽANO oveľa menej. „Objem pozemkov ešte neznamená veľkosť pozemkov. Ja som ten príklad, ktorý to má rozdrobené na malé čiastky a tých pozemkov je kvantum. Celkovo mám okolo 25 hektárov, z toho mám asi 12 hektárov lesa a 13 hektárov poľnohospodárskej pôdy,“ povedal štátny tajomník, ktorý sa zdráha pozemky predávať, hoci aj to sa občas stane. V majetkovom priznaní za rok 2018 uvádza, že predal pozemok za asi 1 100 eur. Podľa Fecka mu počas poslaneckého mandátu nepribudli pozemky, aj keď si stále myslí, že nákup pôdy je najlepšia investícia. „Financie investované do pôdy sa stále vrátia a budem nabádať slovenský národ, aby nepredával zahraničným partnerom,“ zdôraznil.

Martin Fecko má hektáre pozemkov a lesov.

Popri politikárčení sa stará o les

Na mieste je otázka, načo má politik toľko pozemkov a čo s nimi plánuje robiť. Okrem toho, že by ich rád upravil tak, aby neboli rozdrobené. „Momentálne negazdujem. O les sa starám sám, o poľnohospodársku pôdu sa starajú nájomcovia, ktorí  mi platia nájomné a keď mám nejakú záhradu alebo zastavanú plochu, o to sa tiež starám sám.“  Pôdu plánuje nechať svojim potomkom pre prípad, že by niekedy chceli gazdovať.

Zdroj foto: tasr, nrsr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zemepán Fecko. Z jeho majetku sa vám zakrúti hlava

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne