eReport.sk
Zelenskyj vyzýva k porážke Putina
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Archívne foto: tasr

Zelenskyj vytvorí nové jednotky. Poľsko bude servisovať tanky


Zelenskyj vytvorí nové jednotky. Majú byť použité v očakávanej ukrajinskej protiofenzíve. Čo v tejto súvislosti vyhlásil prezident Ukrajiny?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok oznámil vytvorenie nových vojenských jednotiek. Tie majú byť použité v očakávanej ukrajinskej protiofenzíve. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

„Aktívne pripravujeme nové brigády a jednotky, ktoré sa preukážu na fronte,“ povedal Zelenskyj vo svojom tradičnom príhovore v piatok večer. Prezident sa podľa svojich slov počas rokovaní s generálnym štábom ukrajinskej armády usiluje o zabezpečenie všetkých prostriedkov na oslobodenie Ukrajiny spod ruskej okupácie.

„Každý na Ukrajine si musí uvedomiť, že hlavnou úlohou štátu je ukončenie okupácie našich území, znovuzískanie našej zeme a našich ľudí z ruského zajatia,“ povedal. Dodal, že štátne zdroje budú použité predovšetkým na dosiahnutie týchto cieľov a front označil za prioritu. Prezident sa takisto poďakoval západným krajinám, ktoré Ukrajine pomáhajú v rámci tzv. kontaktnej skupiny pre Ukrajinu. „Ich odhodlanie je plne v súlade so situáciou a potrebami na bojisku,“ uviedol.

Zasadnutie predstaviteľov krajín z tzv. kontaktnej skupiny pre Ukrajinu sa konalo v piatok na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku. Nemecko, Poľsko a Ukrajina sa dohodli na tom, že v Poľsku zriadia centrum na opravu a údržbu tankov Leopard, aby sa mohli rýchlo vracať späť na front, kde ich Kyjev nasadzuje do boja proti ruským inváznym silám. Spojené štáty oznámili, že v najbližších týždňoch začnú cvičiť ukrajinských vojakov obsluhovať americké bojové tanky Abrams. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg povedal, že v súčasnosti je hlavnou prioritou zaistiť, aby Ukrajina nad Ruskom zvíťazila.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj vytvorí nové jednotky. Poľsko bude servisovať tanky

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne