eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: fb/zelenskiy.official

Zelenskyj v novoročnom prejave: Ukrajinci, ste neuveriteľní! Drvíme druhú najsilnejšiu armádu sveta

Zelenskyj v novoročnom prejave vyhlásil, že Ukrajina bude bojovať proti invázii ruskej armády, až kým nezvíťazí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzdal aj hold všetkým, čo bránia svoju vlasť. Informovala o tom agentúra AFP. „Bojujeme a budeme bojovať aj naďalej. Až kým nezvíťazíme,“ vyhlásil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina hlási ruské útoky!
  2. Uskutočnila sa ďalšia výmena zajatcov.
  3. Dmytro pomáha vystúpiť z vlaku svojej manželke a 5-mesačnému synovi Volodymyrovi na železničnej stanici v Kyjeve v sobotu 31. decembra 2022.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na snímke z videa.

Krátko po tom, čo Ukrajinu zasiahla ďalšia vlna ruských raketových útokov, Zelenskyj vyzdvihol všetkých, ktorí sú zapojení do jej obrany. „Chcem vám všetkým povedať: Ukrajinci, ste neuveriteľní! Pozrite sa, čo sme urobili a čo robíme: Ako naši vojaci od prvých dní drvia túto ‚druhú najsilnejšiu armádu sveta‘. Ako naši ľudia zastavili ich techniku a pechotu…,“ povedal Zelenskyj.

„Nič nie je zbytočné. Každý z nás je bojovník“

„Vo veľkej vojne sa nedejú malé veci,“ pokračoval. „Nič nie je zbytočné. Každý z nás je bojovník. Každý z nás je vpredu. Každý z nás je pilierom obrany. Bojujeme ako jeden tím — celá krajina, všetky naše regióny. Obdivujem vás všetkých. Chcem poďakovať každému neporaziteľnému regiónu Ukrajiny.“

Zelenskyj zverejnil podobne ladené príhovory aj na platformách Telegram a Instagram. „Šťastný nový rok! Rok nášho víťazstva,“ zaželal Ukrajincom v príhovore na Telegrame.

V Kyjeve bolo výbuch počuť aj v nedeľu o 0.35 h

Rusko v sobotu vypálilo na Ukrajinu viac ako 20 riadených striel, 12 z nich zneškodnila ukrajinská protivzdušná obrana, z toho šesť nad Kyjevom. Oznámil to hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl generál Valerij Zalužnyj.

Rusko od polovice októbra podniklo 11 sérií rozsiahlych raketových útokov zameraných z veľkej časti na infraštruktúru Ukrajiny, predchádzajúci vo štvrtok.

V Kyjeve bolo výbuch počuť aj v nedeľu o 0.35 h miestneho času (v sobotu o 23.35 h SEČ). Podľa jeho starostu Vitalija Klička bol výsledkom činnosti protivzdušnej obrany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj v novoročnom prejave: Ukrajinci, ste neuveriteľní! Drvíme druhú najsilnejšiu armádu sveta

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti