eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj: Ukrajina víta odsun ruských vojakov od jej hraníc

Ukrajina víta avizovaný odsun ruských vojakov z manévrov prebiehajúcich neďaleko jej hraníc, napísal vo štvrtok na Twitteri ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Ukrajina je vždy ostražitá, napriek tomu však víta akékoľvek kroky vedúce k zníženiu vojenskej prítomnosti a deeskalácii situácie v Donbase. Ukrajina sa usiluje o mier,“ napísal Zelenskyj.

Stiahnutie ruských vojsk oznámil vo štvrtok ruský minister obrany Sergej Šojgu, pripomína agentúra AFP. Rusko podľa jeho slov začne s odsunom vojakov v piatok. Oznámenie prišlo po tom, ako ruská armáda uskutočnila vo štvrtok rozsiahle manévre na Krymskom polostrove, na ktorých sa zúčastnili desiatky lodí, stovky bojových lietadiel a tisíce vojakov.

Vojenské cvičenie je považované za najväčšie od roku 2014, keď Rusko anektovalo ukrajinský Krymský polostrov, respektíve odvtedy, čo začalo podporovať separatistických povstalcov na východe Ukrajiny.

Manévre sa zároveň konali v období čoraz častejšieho porušovania prímeria na východe Ukrajiny a masívneho zhromažďovania ruských vojakov pri ukrajinských hraniciach, ktoré znepokojilo Ukrajinu aj západné štáty.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj: Ukrajina víta odsun ruských vojakov od jej hraníc

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti