eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal tri výnosy o implementácii rozhodnutia Rady národnej bezpečnosti a obrany (SNBO) o sankciách voči občanom Ruskej federácie.
Mimoriadny dvojdňový summit EÚ (9-10.2) v Bruseli bude aj v znamení osobného stretnutia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s lídrami 27-člennej Únie. Foto: TASR/AP

Zelenskyj pritvrdzuje. Ukrajina uvalila sankcie na známych ruských športovcov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal tri výnosy o implementácii rozhodnutia Rady národnej bezpečnosti a obrany (SNBO) o sankciách voči občanom Ruskej federácie. Sankcie boli uvalené na viacerých ruských športovcov, ako aj na dve dcéry a niekoľko spoločností zakladateľa polovojenskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina.

Zelenskyj vo svojom statuse na sociálnej sieti Facebook, monitorovanom agentúrou TASR, spresnil, že sankcie sa dotknú tých ruských občanov, ktorí sú „zapletení do únosov ukrajinských detí“, ruských športovcov, ktorí „sa snažia dať šport do služby (vojenskej) agresii“, ako aj Rusov spojených so súkromnými vojenskými spoločnosťami bojujúcimi na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zelenskyj apeluje na spojencov
  2. Čo ešte robia pri moci?
  3. Nezávislosť netreba?
  4. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  5. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
  6. Personálne zemetrasenie ešte neskončilo.

277 osôb a 92 firiem

Podľa dokumentov zverejnených prezidentskou kanceláriou tak boli sankcie uvalené na 277 fyzických osôb a 92 právnických osôb.

Týkajú sa okrem iných atlétky Jeleny Isinbajevovej, plavca Alexandra Popova, dcér zakladateľa polovojenskej vojenskej spoločnosti Vagnerova skupina Jevgenija Prigožina Poliny a Veroniky, ako aj ľudí a firiem spojených s týmto kontroverzným podnikateľom. 

Červený kríž aj nadácia

Okrem toho Ukrajina uvalila sankcie na hnutie Ľudový front pre Rusko (ONF), organizáciu ruského Červeného kríža, charitatívnu nadáciu Goľfstrim a ďalšie.

Zelenskyj vo svojom statuse dodal, že tlak Ukrajiny i sveta na Rusko ako teroristický štát bude pokračovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj pritvrdzuje. Ukrajina uvalila sankcie na známych ruských športovcov

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti