eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj na okupovanom území ocenil vojakov a rozdal vyznamenania

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu – okrem fronty pri Bachmute – navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny. Ocenil pritom hrdinstvo, s ktorým Charkovčania vzdorujú ruským útokom, informovala agentúra DPA.

Zelenskyj odovzdal charkovskému primátorovi Ihorovi Terechovovi ocenenie „Mesto-hrdina Ukrajiny“. Udelil tiež vyznamenania viacerým vojakom, ktorí sa zaslúžili o to, že toho druhé najväčšie mesto Ukrajiny po vlaňajšej ruskej invázii nepadlo do rúk agresora.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegerove vízie
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Slovenský MiG na archívnej snímke.
  4. Pokus o likvidáciu Zelenského
  5. Volodymyr Zelenskyj

„Charkov je ozajstným mestom-hrdinom. Vďaka svojim občanom toto prekrásne mesto, po boku s ďalšími (ukrajinskými) mestami, bráni našu nezávislosť,“ citovali prezidentove slová ukrajinské médiá.

Zelenskyj len niekoľko hodín predtým navštívil pozície ukrajinskej armády blízko mesta Bachmut, ktoré sa nachádza na frontovej línii v Doneckej oblasti a viac než pol roka sa oň vedú jedny z najťažších bojov od začiatku invázie.

Prezident tam odovzdal vyznamenania vojakom a poďakoval sa im za ochranu ukrajinskej suverenity. Vypočul si tiež správy o aktuálnej operačnej situácii a priebehu nepriateľských akcií na fronte. Pamiatku padlých ukrajinských obrancov si uctil minútou ticha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj na okupovanom území ocenil vojakov a rozdal vyznamenania

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti