eReport.sk
Zelená fosforeskujúca voda v Benátkach 28. mája 2023
Zelená fosforeskujúca voda v Benátkach. Foto: fb/zaiaufficiale

Zeleno v Benátkach: Polícia vyšetruje zafarbenie vody v kanáli Canal Grande

Polícia v talianskych Benátkach vyšetruje, čo spôsobilo v nedeľu fosforeskujúco zelené zafarbenie vody v kanáli Canal Grande, hlavnej dopravnej tepne mesta. TASR informuje na základe správ agentúr AP, AFP a DPA.

Najvyšší predstaviteľ samosprávy v Benátsku Luca Zaia na Twitteri uviedol, že na zafarbenie vody upozornili najprv miestni obyvatelia. Zverejnil tiež fotografie zelenej tekutiny, ktorá sa rozšírila neďaleko slávneho mostu Rialto.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Monika Beňová Ukrajina
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Vraj nie je nebezpečná

Agentúra DPA píše, že talianski hasiči spoločne s agentúrou na ochranu životného prostredia Arpa odobrali z vody vzorky. Tie sa budú analyzovať, aby sa určila príčina zafarbenia. Podľa tamojších orgánov by nemalo ísť o nebezpečnú tekutinu.

Niektorým obyvateľom tento incident pripomenul umeleckú akciu Argentínčana Nicolása Garciu Uriburua. ten v roku 1968 počas 34. ročníka Benátskeho bienále zafarbil vodu v kanáli nazeleno, aby upozornil na jej znečistenie a zameral pozornosť na ekologické otázky.

Aj v súvislosti s nedeľným sfarbením vody sa objavili špekulácie, že môže ísť o čin klimatických aktivistov. Bezprostredne sa však k akcii žiadne environmentálne hnutie neprihlásilo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zeleno v Benátkach: Polícia vyšetruje zafarbenie vody v kanáli Canal Grande

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php