eReport.sk

Zdravotná starostlivosť sa bude opäť rozširovať

Čoraz viac sa hovorí o témach duševného zdravia. Ak niečo nie je v poriadku, výrazne to ovplyvňuje kvalitu života a zdravia. Ľudí, hľadajúcich odbornú pomoc pribúda. Trnavský samosprávny kraj vybuduje nové centrum so zameraním práve na duševné zdravie. Kde bude a akých odborníkov tam nájdete?  

Dostupnejšia starostlivosť o duševné zdravie

Zdravá župa je jeden z projektov Trnavského samosprávneho kraja, ktorým podporil rozvoj zdravotníctva v regióne. V zdravotnom stredisku je ambulancia všeobecných lekárov pre dospelých, neurologická a kardiologická ambulancia. Pri tomto zdravotnom stredisku na Študentskej 16 v Trnave vznikne nové Psycho-sociálne centrum. S výstavbou Trnavský samosprávny kraj už začal. Jeho súčasťou bude psychologická a psychiatrická ambulancia, čo sú v súčasnosti  nedostatkové špecializácie v našom kraji. Pribudne aj psychiatrický stacionár, ktorý podporí a prehĺbi starostlivosť v oblasti duševného zdravia.

Stacionár v Zdravej župe

Psychiatrický stacionár v zdravotníckom zariadení Zdravá župa bude určený pre 20 klientov a bude fungovať ako denný stacionár počas ordinačných hodín. Komplexnosť služieb poskytovaných v centre doplnia aj o sociálneho pracovníka, ktorý zabezpečí potrebné sociálne poradenstvo. Potreba zdravotnej starostlivosti v oblasti  duševného zdravia neustále narastá. Čoraz viac ľudí vyhľadáva pomoc psychológov či psychiatrov, a  tento dopyt vnímame aj v Trnavskom kraji. Rozhodli sme sa preto vybudovať nové Psycho-sociálne centrum, ktorého súčasťou bude psychologická a psychiatrická ambulancia,  k dispozícií bude aj psychiatrický stacionár. Stavebné práce na objekte sa začali v januári tohto roka. Z rozpočtu župy sme naň vyčlenili 800-tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Aké úpravy čakajú zdravotnícke zariadenie Zdravá župa?

Je dôležité, aby odborná starostlivosť bola poskytovaná vo vyhovujúcich podmienkach. Preto v súčasnosti prebieha rozsiahla rekonštrukcia a modernizácia nevyužívaných priestorov. Tá obsahuje úpravu miestností, výmenu okien, podláh a ďalšieho vybavenia. Obnovou prejde aj strecha budovy, fasáda a vonkajší areál. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je naplánovaný na jeseň tohto roka. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdravotná starostlivosť sa bude opäť rozširovať

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre