eReport.sk
Hlas vyzýva Hegera
Zuzana Dolinková, Denisa Saková a Michal Kaliňák, foto:yt/hlassd

Zdravotná starostlivosť o deti je ohrozená! Hlas apeluje na vyriešenie situácie s pediatrami


Zdravotná starostlivosť o deti je ohrozená! Situáciu s primárnymi pediatrami treba vyriešiť, aby sa zabránilo ohrozeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti o deti. Vyplýva to z vyjadrenia podpredsedníčky Hlasu-SD Zuzany Dolinkovej.

Hlas apeluje

„Naše deti potrebujú pediatrov v ambulanciách, ale aj na ambulantných pohotovostiach, a rovnako tak nemocniciach, ako aj na urgentoch,“ uviedla Dolinková. Skritizovala vzájomné obviňovanie sa zo strany jednej skupiny lekárov voči iným. „Ak 400 pediatrov odíde z ambulancií, urgenty a nemocnice skolabujú oveľa skôr, ako keď sa bude spoločne hľadať konštruktívny dialóg a zhodné riešenie,“ dodala.

Zdravotná starostlivosť o deti je ohrozená

Vyše 400 pediatrov podalo výpoveď z ambulantných pohotovostných služieb. Odôvodnili to okrem iného ich nedostatkom a preťaženosťou. Vyzvali preto na prijatie opatrení, ktoré majú zastabilizovať hroziaci kolaps detských ambulancií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Visolajský vyzýva ministerstvo zdravotníctva
  2. Demokratka Letanovská kritizuje odborárov
  3. Priority sú jasné

S návrhmi ministerstva odborári nesúhlasia

Ministerstvo zdravotníctva SR navrhlo viaceré stabilizačné opatrenia. Chce napríklad skrátiť ordinačné hodiny ambulantných pohotovostí, čo by sa podľa neho mohlo riešiť aj na mimoriadnej schôdzi parlamentu. S návrhom nesúhlasia lekárski odborári. Zmena podľa nich preťaží nemocnice. K súčasnej situácii sa má v piatok (28. 7.) stretnúť premiér Ľudovít Ódor s predsedom lekárskych odborárov Petrom Visolajským a odborníčkou rezortu zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo pre deti a dorast Elenou Prokopovou.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdravotná starostlivosť o deti je ohrozená! Hlas apeluje na vyriešenie situácie s pediatrami

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne