eReport.sk
Zdena Studenková, foto: Stanka Topoľská, TV JOJ

ROZHOVOR Zdena Studenková: Ako sa máte zachovať, keď vás posielajú k lopate?

Stretli sme sa v národnom, pred živým predstavením hry Tak sa na mňa prilepila. V bufete sa zbiehali herci v kostýmoch, interný rozhlas hlásil výsledky ich testov na covid podľa čísel. Za sebou ho už mala aj Zdena Studenková (66). Počas rozhovoru nasvedčovalo všetko tomu, že predstavenie dnes odohrajú.   

Tento rok bol dosť beznádejný. Teraz ste krátko pred predstavením, skúšate dve nové hry, nakrútili ste nový seriál… Je toto všetko pomyselné svetielko na konci tunela, alebo už veľký divadelný reflektor?

(Smeje sa). Seriál som natočila ešte v októbri, takže ten je už uzatvorený. V súkromnej produkcii sme naskúšali jednu hru, ktorú sme dali na ľad, kým otvoria “kulturáky“, lebo to je čistá “zájazdovka“, a teraz sme v národnom začali skúšať novú hru. No, a vidíte, teraz som tu pred predstavením, opäť hráme a pred každým predstavením sa testujeme. Občas vznikne núdza, lebo niektorí majú pozitívny test. Takže neviem, či je to nejaké svetielko na konci tunela. Rozhodne si myslím, že je dobré, že aspoň niektoré predstavenia hráme, lebo ľudia sú nespokojní. Ako sa máte zachovať v situácii, keď niektorí vykrikujú, že máme ísť k lopate? Preto treba, aby sme hrali, pretože to vieme robiť, to ostatní nevedia, je to naša povinnosť. Chvalabohu, že ľudia prídu do divadla aj v obmedzenom počte, sú to vďační diváci.

Súčasný herecký chlebík je aj o testovaní a zrušených predstaveniach, foto: Stanka Topoľská, TV JOJ

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.