eReport.sk
Zbrane vám prinesú mier?
Pápež František požehnáva z okna Apoštolského paláca počas nedeľňajšej modlitby Anjel pána na Námestí Sv. Petra vo Vatikáne 17. júla 2022. Foto: tasr

VIDEO Pápež vyzval na zastavenie zbrojenia a vraždenia i v jeho požehnaní „Urbi et Orbi“


Zbrane vám prinesú mier? Pápež František už počas vianočnej bohoslužby apeloval na svet, aby sa začal zamýšľať nad tým ako koná a kam to vedie. A hlavne, aby začal konať inak. Vo svojom tradičnom vianočnom požehnaní „Urbi et Orbi“ (Mestu a svetu) výzvu zostril. Okrem iného v nej vyzval i na na prepustenie unesených rukojemníkov a ukončenie vojny v Gaze. TASR informuje podľa agentúr AFP a AP. Video je z youtubového kanála „FirstPost.“

Urbi et Orbi

„Nesiem vo svojom srdci bolesť za obete ohavného útoku zo 7. októbra. A znovu naliehavo vyzývam na oslobodenie tých, ktorí sú stále zadržiavaní ako rukojemníci.

Vyzývam, aby sa skončili vojenské operácie s desivými následkami nevinných civilných obetí. A aby sa napravila zúfalá humanitárna situácia umožnením príchodu pomoci,“ povedal pápež na poludnie na sviatok Narodenia Pána z centrálneho balkóna Baziliky sv. Petra počas požehnania.

Zbrane vám prinesú mier?

„Aby sa povedalo ‚nie‘ vojne, je potrebné povedať ‚nie‘ zbraniam. Pretože ak človek … má vo svojich rukách nástroje smrti, skôr či neskôr ich použije. A ako môžeme hovoriť o pokoji, ak sa zvyšuje výroba, predaj a obchod so zbraňami?“ upozornil pápež.

„Dnes, tak ako za čias Herodesa, sa úklady zla, ktoré sa stavajú proti božskému svetlu, pohybujú v tieni pokrytectva a zatajovania. Mnoho ozbrojených masakrov sa odohráva v ohlušujúcom tichu, bez vedomia mnohých!“

„Nech sa o tom hovorí, nech sa o tom píše, aby sa poznali záujmy a zisky, ktoré hýbu nitkami vojen,“ dodala hlava katolíckej cirkvi.

Pripomenul utrpenie obyvateľov vojnou sužovanej Sýrie, Jemenu a Libanonu. Vyzval na dosiahnutie definitívneho mieru medzi Arménskom a Azerbajdžanom a návrat vysídlených ľudí, tiež na pokoj v oblasti Sahelu a na zmierenie na Kórejskom polostrove.

Zdroj: tasr, FirstPost

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pápež vyzval na zastavenie zbrojenia a vraždenia i v jeho požehnaní „Urbi et Orbi“

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne