eReport.sk
Manželka premiéra Igora Matoviča (OĽANO) Pavlína Matovičová nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro. Uviedol to v sobotu 19. septembra 2020 počas brífingu na úrade vlády SR premiér (na snímke). Poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške 200.000 eur. FOTO TASR - Dano Veselský

Zbláznil sa? Podľa Matoviča usmrtil Sulík svojimi názormi desiatky ľudí

Tak toto už hraničí so zdravým rozumom. Víkendový spor medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom naberá na obrátkach. Obaja politici sa pohádali kvôli opatreniam, ktoré majú znížiť počet nakazených ľudí koronavírusom. Kým Sulík nechcel zatvárať kaviarne či fitnescentrá, Matovič trval na svojom.  A Sulíkovi poslal odkaz, ktorý mnohým ľuďom vyrazil dych.

Po tom, čo sa Sulík zdvihol z nedeľného rokovania Ústredného krízového štábu, zverejnil na sociálnej sieti status o svojich prioritách. Od tej chvíle nastalo politické peklo. Aj premiér Igor Matovič zverejnil status, v ktorom sa oprel do Sulíka. Páni si ešte potom vymenili zopár názorov, ale to nestačilo. Na následnej tlačovej konferencii sa premiér opäť obul do Sulíka. „Teraz sa ukazuje, kto aj v takejto chvíli vám dokáže podraziť odzadu nohy,“ posťažoval si Matovič, ktorému sa nepáčilo, že minister hospodárstva označil rokovanie štábu za „tliachanie“. Premiér sa preto rozhodol, že prítomným novinárom a ľuďom, ktorí pozerali brífing v priamom prenose porozpráva, o čom napríklad rokovali. „Rozprávalo sa tam o tom, že nám v nemocnici zomiera 48-ročný lekár, ktorý sa staral o chorých ľudí. Dnes je na pľúcnej ventilácii a zrejme zomrie,“ povedal Matovič, ktorý si neuvedomil, že hovorí o zdravotnom stave človeka, ktorého rodina sa môže premiérovým výrokom cítiť dotknutá.

To však predsedovi vlády nestačilo a neskôr sa ukázal aj v markizáckych televíznych novinách. „Richard Sulík, tým čo dnes spáchal, si dovolím povedať, že spôsobil smrť niekoľkým desiatkam ľudí,“ šokoval prostoreký premiér. Zaujímalo nás, čo na to hovorí samotný Sulík. Žiadny súdny človek predsa nechce byť spájaný s tým, že názor o príliš tvrdých opatreniach spôsobí niekomu smrť. „Osobné útoky nebudem komentovať,“ povedal pre ereport.sk minister hospodárstva. Zároveň dodal, že za svojimi názormi ohľadom sprísňovania opatrení si stále stojí. Na otázku, či takúto hádku dokáže koalícia ustáť, však neodpovedal.

Podľa psychologičky Jitky Derkovej by si však podobné hádky mali nechať pre seba. „Ľudia sú unavení, aby pozerali na spory v koalícii a neustále boje. Verejnosť by mala byť od nich ušetrená. Nikto akoby nemal ochotu hľadať kompromisné riešenia,“ povedala pre ereport.sk. Varovný prst dvíha aj smerom k premiérovi a jeho výrokom. „Nerozmyslí si, kým niečo povie. Premiér nemá sklon počúvať iné, ako vlastné názory a to je veľká chyba. Chápem obe strany. Rúti sa nám nielen ekonomika, zdravotná situácia ľudí, ale aj ich psychika. Je to celostný problém, ale premiér to vidí veľmi zúžene,“ dodala psychologička.

Zdroj foto: tasr, tv markiza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zbláznil sa? Podľa Matoviča usmrtil Sulík svojimi názormi desiatky ľudí

Najnovšie