eReport.sk
stavbár, rekonštrukcia, dom, byt, oprava
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Záujem o úvery ŠFRB rastie. Obnova bytových domov aj naďalej dominuje


Záujem o výhodné úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) má v roku 2025 rastúcu tendenciu. Do konca 3. kvartálu tohto roka prijal fond 1402 žiadostí v celkovej hodnote viac ako 445 miliónov eur, čo je rekordná suma.

Najväčší záujem je tradične o obnovu bytových domov financovanú aj zdrojmi EÚ – v tejto oblasti bolo podaných 628 žiadostí s požiadavkou presahujúcou 238 miliónov eur. Výrazný záujem je aj o obstaranie bytov do vlastníctva fyzických osôb (492 žiadostí) a o výstavbu nájomných bytov (108 žiadostí).

K 30. septembru fond priznal podporu pre 658 žiadostí v objeme viac ako 154 miliónov eur, čo zahŕňa vyše 10 700 bytových jednotiek. Od začiatku roka bolo podpísaných 453 úverových zmlúv v hodnote 118 miliónov eur. Presnú bilanciu roka 2025 ŠFRB uverejní v januári 2026.

ŠFRB očakáva, že dopyt bude ďalej rásť aj v roku 2026. 

Viac informácií nájdete na webe ŠFRB: www.sfrb.sk .

Zdroj: PR Článok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záujem o úvery ŠFRB rastie. Obnova bytových domov aj naďalej dominuje

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre