eReport.sk
Na snímke prešovský metropolita a hlava Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku arcibiskup Ján Babiak. Foto: tasr

Zatvorili chrámy vo vranovskej gréckokatolíckej farnosti

VRANOV NAD TOPĽOU – Až do odvolania ostávajú uzavreté dva chrámy v pôsobnosti gréckokatolíckej farnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky vo Vranove nad Topľou-Čemernom. Dôvodom je nariadenie regionálnych hygienikov. Informovala o tom farnosť na svojej internetovej stránke.

„Toto nariadenie platí iba pre náš chrám a filiálny chrám vo Vechci,“ konkretizovala farnosť s tým, že ide o dočasné obmedzenie, nie o zákaz. Veriacich vyzýva, aby nepodliehali panike a boli zodpovední k sebe i iným. Zároveň im odporúča v nedeľu pozerať televízne prenosy bohoslužieb.

Ako o tom TASR informoval vranovský regionálny úrad verejného zdravotníctva, počet pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus stúpol z piatka (9. 10.) na sobotu o 18. Sú medzi nimi prevažne obyvatelia Vranova nad Topľou, ostatní pochádzajú z rôznych obcí okresu. Od začiatku pandémie evidujú hygienici v okrese spolu 160 pozitívne testovaných osôb.

V rámci protipandemických opatrení prerušili v piatok aj prezenčnú formu výučby na vranovskom Gymnáziu Cyrila Daxnera. Pozitívne testovaných je tam päť žiakov. „Ukončenie dištančného vzdelávania je predbežne stanovené na piatok 16. októbra,“ informuje škola na svojom webe.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zatvorili chrámy vo vranovskej gréckokatolíckej farnosti

KOMENTOVALI STE: