eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Zatvorí Matovič všetky fabriky? Pripadá to do úvahy

Čaká nás sprísnenie opatrení. Premiér Igor Matovič na jednej strane odmieta medializované informácie o tom, že vláda ide zatvoriť všetky fabriky, vzápätí však ale aj tak pripustil, že je to úplne krajná možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty.

„Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť ‚zaručenými informáciami‘, ako vláda ide zatvoriť všetky fabriky. Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda,“ uviedol na sociálnej sieti premiér.

Na Slovensku sa podľa neho končí desiaty týždeň lockdownu a už niekoľko týždňov sa krajina riadi podľa COVID automatu. Napriek tomu však počet hospitalizácií rastie. „Nové mutácie sú výrazne životaschopnejšie, nakazia rýchlejšie a na jednom mieste viac ľudí, z ktorých viac ľudí skončí v nemocnici a viac ľudí, bohužiaľ, zomrie. Je to mimoriadne vážna situácia,“ skonštatoval Matovič.

Počas posledných troch dní preto na Úrad vlády SR pozval epidemiológov, infektológov, imunológov, virológov, verejných zdravotníkov či lekárov, aby spoločne hľadali odpoveď na to, čo zmeniť v nastaveniach opatrení, aby lockdown a COVID automat začali plniť svoju úlohu. „Dohodli sme sa, že žiadne návrhy nebudeme komunikovať predtým, ako sa s nimi stotožnia všetky koaličné strany,“ podotkol premiér. Pred Slovenskom podľa neho stojí ešte posledná úloha, a to nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti zjednotiť sa.

Zdroj: tasr, r


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zatvorí Matovič všetky fabriky? Pripadá to do úvahy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti