eReport.sk
Miroslav Radačovský. Zdroj: tasr

Zástupca Lučanského rodiny: Takýto postup je absolútne neprijateľný!

Radačovský upozorňuje, že ak sa nevykoná nápravu, obráti sa na Generálnu prokuratúru SR s podnetom pre možné zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prípadne marenie vyšetrovania. Z pozície europoslanca chce upovedomiť aj Európsku komisiu.

Komisia zriadená po smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského nemá viesť vyšetrovanie. Zástupca Lučanského rodiny Miroslav Radačovský na to upozornil v liste predsedovi komisie Tomášovi Čitbajovi. Považuje to za irelevantné. Ako zdôraznil, v právnom štáte vyšetrovanie prislúcha výlučne orgánom činným v trestnom konaní.

Nemôžu súbežne prebiehať dve vyšetrovania

Komisia podľa Radačovského vykonáva úkony, ktoré jej absolútne neprislúchajú. Hovorí napríklad o obhliadke miesta činu, vyšetrovacích pokusoch, výsluchu svedkov či hodnotení dôkazov.

“Takýto postup je absolútne neprijateľný. Nemôžu predsa súbežne prebiehať dve vyšetrovania – jedno vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní zákonným spôsobom a druhé vyšetrovanie politickej komisie spôsobom, ktorý je neefektívny a právne irelevantný, bez právneho základu v platnom práve SR,” komentoval.

Chce upovedomiť aj Európsku komisiu

Radačovský upozornil Čitbaja, že ak nevykoná nápravu, obráti sa na Generálnu prokuratúru SR s podnetom pre možné zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prípadne marenie vyšetrovania. Z pozície europoslanca chce upovedomiť aj Európsku komisiu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport