eReport.sk

Šokujúci prípad: Polícia zastrelila chlapca! Mieril na nich hračkárskou pištoľou


Policajt v americkom štáte New Yorku smrteľne postrelil 13-ročného chlapca, ktorý predtým utekal pred policajtami a mieril na nich replikou ručnej strelnej zbrane.

Tínedžer bol zabitý v piatok krátko po 22.00 h miestneho času (sobota 4.00 h SELČ) v meste Utica v štáte New York. Policajti tam krátko predtým počas vyšetrovania ozbrojenej lúpeže zastavili dvojicu mladistvých.

Zastrelený chlapec

Títo chlapci, obaja vo veku 13 rokov, sa podľa polície zhodovali s opisom osôb podozrivých z lúpeže a nachádzali sa v tom istom čase v tej istej oblasti. Jeden z nich porušil dopravné predpisy, pretože kráčal po ceste.

Videozáznam zhotovený telovou kamerou policajtov zachytáva jedného policajta, ako chlapcom oznamuje, že ich musia prehľadať. Jeden z podozrivých sa vzápätí vydal na útek. Následne je na zázname pozorovateľné, ako tento chlapec mieri zbraňou na policajtov, ktorí ho prenasledovali.

Zlé presvedčenie policajtov

Policajti boli presvedčení, že ide o ručnú strelnú zbraň. Neskôr sa však potvrdilo, že išlo o repliku pištole. Policajti sa chlapcom dostali do blízkej potýčky, jeden z nich vystrelil a zasiahol mladíka do hrude, uviedol šéf polície v meste Utica Mark Williams. Okamžite mu poskytli prvú pomoc a bol prevezený do nemocnice, kde však zraneniam podľahol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha
  2. Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un
  3. Český prezident Petr Pavel

Policajt, ktorý strieľal, i ďalší dvaja policajti zo zásahu boli dočasne zaradení mimo služby. Policajné oddelenie uskutočňuje vnútorné vyšetrovanie s cieľom určiť, či policajti dodržiavali pravidlá a konali v súlade s výcvikom. Prípadom sa bude zaoberať aj prokurátor štátu New York aby určil, či bola streľba odôvodnená.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúci prípad: Polícia zastrelila chlapca! Mieril na nich hračkárskou pištoľou

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: