eReport.sk
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
zdroj: fb/ Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)

Zasadnutie Rady pre tvorbu rozpočtu: Dolinková očakáva, že VšZP v lehote dní predloží ozdravné opatrenia


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) očakáva, že štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v lehote dní predstaví opatrenia na stabilizáciu jej hospodárenia. Uviedla to v stanovisku po tohtotýždňovom zasadnutí Rady pre tvorbu rozpočtu v oblasti zdravotníctva, kde sa venovali aj hospodáreniu zdravotných poisťovní.

O predloženie opatrení VšZP požiadal aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), podľa ktorého sa v nej očakáva v tomto roku strata 169 miliónov eur. ,,O aktuálnej hospodárskej situácii vo VšZP som komunikovala s predsedom ÚDZS, ako aj s generálnym riaditeľom VšZP. V zmysle záverov ÚDZS čakám na predloženie ozdravných opatrení zo strany VšZP, ktoré, verím, že budú predstavené v lehote dní. Po oboznámení sa s týmito návrhmi VšZP budeme informovať o ďalších krokoch vo veci stabilizácie finančnej kondície štátnej zdravotnej poisťovne,“ poznamenala šéfka rezortu zdravotníctva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj poriadne vypenil
  2. detská pohotovosť v Trnave

Rada pre tvorbu rozpočtu

Rada pre tvorbu rozpočtu v oblasti zdravotníctva zasadala v utorok (2. 7.) na ministerstve zdravotníctva (MZ). Zúčastnili sa na nej zástupcovia rezortu financií, všetkých troch zdravotných poisťovní aj vedenia Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Diskutovali najmä o výdavkoch verejného zdravotného poistenia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj o limite výdavkov na zdravotnú starostlivosť na tento rok, ktorý predstavuje sumu vo výške 7.682.169.080 eur. Prítomní sa dohodli, že budú hľadať systémové opatrenia na zlepšenie výhľadu hospodárenia zdravotných poisťovní. Ďalšie stretnutie sa má uskutočniť koncom júla.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zasadnutie Rady pre tvorbu rozpočtu: Dolinková očakáva, že VšZP v lehote dní predloží ozdravné opatrenia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: