eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Zaočkovaný Sulík schytal „hubovú“ polievku. Jedného človeka však potešil

Nezavďačil sa. Minister hospodárstva Richard Sulík sa celé mesiace vyhýbal očkovaniu. Jeho niektorí koaliční kolegovia sa už nechali vakcinovať v decembri, vicepremiér však váhal. Dokonca sa istý čas považoval za „nenakaziteľného“. Názor zrejme zmenil a nakoniec sa nechal zaočkovať.

„Mám to v paži. Že čo? Pfizera,“ chválil sa na sociálnej sieti Sulík, ktorý sa nechal včera zaočkovať. „Aj očkovanie prispieva k tomu, aby sa náš život čím skôr normalizoval a nemali sme podľa možností žiadne obmedzenia. Potrebujeme mať kolektívnu imunitu a tú dosiahneme očkovaním,“ poučoval Sulík, ktorý sa ešte nedávno k vakcínam vyjadroval veľmi rezervovane. „Ja by som si netrúfal posúdiť vakcínu. Hlavne keď tieto nové vakcíny zasahujú aj do ľudskej DNA,“ mudroval vo februári a viacerým odborníkom sa nedvíhalo len obočie, ale aj krvný tlak.

Po dlhých vytáčkach sa nechal zaočkovať aj šéf SaS Richard Sulík. – Foto: fb/RichardSulik

O pár mesiacov neskôr však už Sulík spieva inú pesničku. „Možno bude vakcinácia alternatívou k testovaniu a ja si myslím, že lepšie je raz sa zaočkovať, než pravidelne testovať,“ zamýšľa sa.

Fanúšikovia mu však nevedia odpustiť, že takto zmenil názor. „Pán Sulík, tak ja teda neviem, či si niektoré veci nepamätám, ale mám pocit, že práve vy ste ako jediná strana boli proti tomu šialenému pravidelnému nezmyselnému testovaniu zdravých ľudí a teraz poviete, že radšej očkovať ako pravidelne testovať?“ rozhorčila sa jedna z nich.

Matematik Richard Kollár Sulíka pochválil. – Foto: archív

Samozrejme, ako pri takmer všetkých politikoch, ktorí zverejnili, že sú zaočkovaní, aj pri Sulíkovi sa objavilo podozrenie, či naozaj dostal vakcínu. „Ak dostane za kampaň prachy a šupnú mu tam vitamín, tak to zvládne každý z nás s radosťou. Určite si si dal pichnúť Pfizer. To ti uveríme,“ pustila sa do ministra diskutujúca, ktorá zrejme vakcinácii naklonená nie je. Pridala sa ďalšia. „Ako vieme, že ste sa očkovali? Ja vidím len vyhrnutý rukáv na tričku a vedľa sestričku so striekačkou. Čo sa dialo ďalej nevie s určitosťou povedať nik,“ zamyslela sa. Ako jeden z mála však Sulíkov krok nechať sa zaočkovať ocenil aj vedec Richard Kollár. „Skvelé,“ odkázal ministrovi hospodárstva.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport