eReport.sk
hasiči hasia požiar v budove poškodenej pri ruskom raketovom útoku 16. decembra 2022 v Kryvom Rihu
foto:tasr/ap

Zalužnyj: Ukrajinská armáda zostrelila 47 z 55 rakiet, ktoré vypálilo Rusko

Ukrajinská armáda zostrelila vo štvrtok 47 z 55 rakiet, ktoré na ciele na Ukrajine vypálilo Rusko. Oznámil to vrchný veliteľ ukrajinskej armády generál Valerij Zalužnyj. „Ruská federácia dnes opäť podnikla rozsiahly raketový útok na územie Ukrajiny,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čelíme Západu
  2. Rozsah vojenskej podpory západných krajín pre Ukrajinu po začiatku ruskej invázie mnohých prekvapil.
  3. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  4. JB 31 Moskva Archív - Na archívnej snímke z 19. decembra 2019 ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje poèas výroènej tlaèovej konferencie v Moskve. Ruský prezident Vladimir Putin pracuje na ekonomickej reakcii na sankcie uvalené na Rusko Západom po invázii ruských jednotiek na Ukrajinu. Uviedol to v pondelok 28. februára 2022 v Kremli jeho hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že sankcie zavedené proti samotnému Putinovi sú zbytoèné. Peskov pod¾a agentúry Reuters vysvetlil, že Rusko pripravovalo plány na možné sankcie Západu, vrátane tých najprísnejších, pomerne dlho. Existujú plány reakcie, boli vypracované a implementujú sa, keï sa objavia problémy, uviedol Peskov. FOTO TASR/AP FILE - Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Dec. 19, 2019. For years, Russian President Vladimir Putin could sit back and relish in unseemly scenes of Western disunity, ranging from the Britain's Brexit move out of the EU in 2016, Hungary's longstanding antipathy towards its EU headquarters and, equally, the rift created by former President Donald Trump that has far from fully healed under under Joe Biden. (AP Photo/Pavel Golovkin, File)

Podľa Zalužného vypálilo Rusko vo štvrtok na územie Ukrajiny 55 rakiet z lietadiel u-95, stíhačiek Su-35 a MiG-31K, ale aj z lodí v Čiernom mori. Dodal, že išlo napríklad o rakety s plochou dráhou letu CH-101, podzvukové CH-55 alebo Kindžal a Kalibr.

Ciele kritickej infraštruktúry

„Protivzdušná obrany Ozbrojených síl Ukrajiny zostrelila 47 rakiet, z toho 20 v okolí hlavného mesta,“ uviedol Zalužnyj s tým, že štyri riadené rakety CH-59 nedosiahli cieľ. „Zámer Rusov je rovnaký – psychologický nátlak na Ukrajincov a zničenie kritickej infraštruktúry. Nás ale nezlomia!“ vyhlásil vrchný veliteľ. Zároveň poďakoval ukrajinským vojakov, ktorí bránia ukrajinskú oblohu.

Dodávky elektriny opäť prerušené

Vo štvrtok ráno bol vyhlásený letecký poplach vo viacerých ukrajinských oblastiach. Z niektorých miest vrátane hlavného mesta Kyjev neskôr hlásili výbuchy. Pri útoku zahynul v Kyjeve jeden človek a v Odeskej oblasti boli poškodené dve zariadenia energetickej infraštruktúry. Ukrajinská energetická spoločnosť DTEK oznámila, že musela prerušiť dodávky elektrickej energie v Kyjeve, Odese a Dnipre.    

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zalužnyj: Ukrajinská armáda zostrelila 47 z 55 rakiet, ktoré vypálilo Rusko

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti