eReport.sk
Foto: instagram

Záľuba v jedení jej zruinovala život. Jedného dňa si povedala dosť!

„Chronická žráčka”, roky čelila krutým posmeškom a šikane v škole. Svoj hnev, hanbu a smútok zajedla a priberala. Trvalo niekoľko rokov, kým si povedala dosť. Porazila svoju poruchu stravovania a schudla polovicu zo seba.

25-ročná Ola Ingielewicz z Wandsworthu v Londýne, túžila po jedle. Ako dieťa sa napchávala lupienkami, čokoládou a pila sladké bublinkové nápoje. Počas jedných letných prázdnin pribrala 25 kíl a keď mala 11 rokov, vážila 95 kg. Ako 16-ročná dosiahla svoju najvyššiu váhu – 115 kg.
Počas rokov v škole čelila extrémnemu šikanovaniu od spolužiakov a dokonca aj od cudzích ľudí na ulici, ktorí jej nadávali, že je škaredá a tučná a že by radšej mala umrieť. Ola pripustila, že dokonca aj členovia jej rodiny k nej boli nepríjemní a narážali na jej váhu. Dokonca jej hovorili, že ju nikdy nikto nebude mať rád, kvôli jej veľkosti.

Keď jedla, cítila sa príjemne

„Od 8 rokov som bolo zavalitá a od 11 rokov som už bola obézna,“ priznáva Ola. „Moji rodičia veľa pracovali, aby sme mali s bratom všetko, čo sme chceli. Preto sme boli často sami doma.“ Ola si uvedomila, že celé dni pozerá televízor a iba je. Keď bola v strese, išla do obchodu a kúpila si ďalšie a ďalšie jedlo. „Cítila som sa vtedy príjemne,“ priznáva. Posmešky okolia a hanba ju dotlačili do jedla ešte viac.

Zlomové rozhodnutie

Keď mala 19, prišlo k prelomovému rozhodnutiu. Jej snom bolo ísť na univerzitu do Londýna a preto sa rozhodla, že vyhľadá osobnú trénerku a niečo spraví pre svoje telo a hlavne pre svoje zdravie. Ola, ktorá sa teraz venuje digitálnemu marketingu, si vypestovala záľubu v cvičení a začala jesť svoje obľúbené jedlá pripravené zdravšie. Teraz je šťastnejšia a cíti sa pohodlnejšie vo svojej vlastnej koži. Zhodila 50 kíl a päť veľkostí šiat a dúfa, že jej chudnutie bude inšpirovať ostatných a pomôže zvýšiť povedomie o nadmernom stravovaní ako o poruche – nie za niečo, za čo by sa ľudia mali vysmievať.

Život zmenila od základov

Ola vysvetlila: „Keď som sa rozhodla presťahovať do Londýna, myslela som si, že som utiekla pred všetkým a pred všetkými, ktorí mi ublížili a šikanovali ma. Chcel som nový začiatok, nový zdravý život. „Mal som to šťastie, že som stretla svoju osobnú trénerku. Naučila ma, ako mať úplne nový vzťah k jedlu. A bola jedným z prvých ľudí, ktorí vo mňa skutočne verili. Nikto iný to predtým neurobil.“ Stále si s obľubou pochutnáva na sladkostiach, zmrzline, čokoláde a chrumkavých pochúťkach, ako aj na cvičení so svojou trénerkou trikrát týždenne a začala chodiť a plávať.

Chce byť inšpiráciou

„Moje chudnutie mi pomohlo cítiť sa vo vlastnej koži príjemnejšie a sebavedomejšie, ako predtým,” priznáva. „Ale nejde len o to, aby ste boli štíhli, ale aj o to, aby ste boli zdravší psychicky aj fyzicky.” Ola chce inšpirovať aj iných ľudí a pomôcť im. „Chcem sa stať trénerkou v oblasti výživy, ktorá bude ľuďom pomáhať pri stravovaní a cvičení, a bude pri tom ako emocionálna podpora. Starostlivosť o svoju myseľ a telo je najlepšou investíciou, ktorú v živote môžete urobiť. A je to investícia, ktorá je len pre vás a pre nikoho iného. “

Zdroj: instagram oi

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport