eReport.sk
Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate
Andrej Babiš Foto: tasr/ap

Žalobca požiada o vydanie Babiša na trestné stíhanie

Dohliadajúci žalobca prípadu európskej dotácie pre českú spoločnosť Farma Čapí hnízdo požiada znovu o vydanie Andreja Babiša na trestné stíhanie. Žiadosť však odošle až “novej” Poslaneckej snemovni Parlamentu Českej republiky, ktorá bude mať ustanovujúcu schôdzu 8. novembra. Informoval o tom v stredu spravodajský portál Seznam Zprávy.
      
Opätovne zvolený poslanec a dosluhujúci český premiér Andrej Babiš je v kauze obvinený z dotačného podvodu. Spolu s ním je trestne stíhaná aj jeho niekdajšia poradkyňa Jana Mayerová (Nagyová). “Bude potrebné počkať na rozhodnutie PS PČR o žiadosti o vydanie poslanca na trestné stíhanie,” uviedol hovorca pražského mestského štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala.
      
Oznámenie o ďalšom postupe prišlo v deň, do ktorého mal dohliadajúci prokurátor Jaroslav Šaroch v kauze pôvodne rozhodnúť, či navrhne obžalovať Babiša a Mayerovú, alebo či prípad zastaví. “Nová lehota pre spracovanie veci zatiaľ nebude stanovená,” povedal Cimbala, ktorého citoval server Seznam Zprávy.
      
Premiér Andrej Babiš opakovane odmieta, že by sa v súvislosti s farmou dialo čokoľvek nezákonné. Mayerová, ktorá teraz používa svoje dievčenské priezvisko Nagyová, povedala, že sa k danej záležitosti nebude vyjadrovať.
      
Podstatou kauzy je to, že farma Čapí hnízdo pôvodne patrila Babišovmu holdingu Agrofert. V decembri 2007 sa však premenila na akciovú spoločnosť s akciami viazanými na majiteľa a neskôr získala európsku dotáciu v programe pre malé a stredné podniky. Farma teda peniaze inkasovala, ale podľa polície na ne nemala nárok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žalobca požiada o vydanie Babiša na trestné stíhanie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport