eReport.sk
Žaloba na britskom súde na Vagnerovu skupinu
Britský minister obrany Ben Wallace. Zdroj: tasr

Wallace na adresu vagnerovcov: Nerobme z nich len teroristov, siahnime im na peňaženku. Treba ich žalovať!

Žaloba na britskom súde na Vagnerovu skupinu by mala väčší efekt, než označenie tejto súkromnej ruskej žoldnierskej skupiny za teroristickú organizáciu, uviedol britský minister obrany Ben Wallace. TASR správu prevzala z piatok z agentúr PA Media a DPA.

Wallace vo svojom štvrtkovom vyjadrení zdôraznil, že nemôže obetiam vagnerovcov priamo odporúčať, aby sa so svojimi žalobami obrátili na britské súdy. Naznačil však, že by išlo o efektívnu cestu, ako „udrieť vagnerovcom na peňaženku“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Británia plánuje vyhlásiť
  2. Británia plánuje vyhlásiť
  3. V kritickom stave?
  4. Británia plánuje vyhlásiť
  5. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  6. Z niekdajšieho spojenca kritik?

Wallace sa takto vyjadril v rámci odpovedí na otázky na pôde britskej Dolnej snemovne. Musel pritom reagovať aj na výzvy poslancov, aby bola Vagnerova skupina v Británii oficiálne označená za teroristickú organizáciu.

Britský denník The Times predtým priniesol informáciu, že takýto krok je považovaný za „nevyhnutný“ a pravdepodobne sa k nemu pristúpi už počas nadchádzajúcich týždňov.

„Vagnerova skupina je úplne skazená organizácia – nielen pre to, čo vidíme na Ukrajine, ale aj pre to, čoho sme svedkami v západnej Afrike… a v Sýrii; predstavuje hrozbu aj pre Spojené kráľovstvo a jeho spojencov, či už priamu alebo nepriamu; je to skupina, s ktorou je v každom prípade potrebné sa vyrovnať,“ zdôraznil šéf britského rezortu obrany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wallace na adresu vagnerovcov: Nerobme z nich len teroristov, siahnime im na peňaženku. Treba ich žalovať!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php